İstanbul’da Kamu İhale Hukuku Danışmanlığı Sunan Hukuku Bürosu

İstanbul’da kamu ihale hukuku danışmanlığı yapan ve ihale avukatlığı hizmetleri sunan avukatlık ve hukuk bürosu, İstanbul’da binlerce şirket, kamunun gerçekleştirdiği ihalelere katılmakta ve ihaleler sonucunda elde ettikleri gelir de en önemli gelir kalemlerini oluşturmaktadır. Buna karşın, özel olarak bu alanda danışmanlık yapan şirket ve büro sayısı çok azdır. Bu nedenle, önümüzdeki dönemde bu danışmanlığın daha da popüler hale geleceği düşünülmektedir.

Bu danışmanlıklar kapsamında, şirketlerin ihale teklif dosyalarının hazırlanması ve kontrolü gerçekleştirilmekte, ihale dokümanlarında hata bulunması yahut belli bir firmayı tarif edecek düzenlemeler bulunması halinde şikayet ve zeyilname başvuruları gerçekleştirilmekte, ihalede tekliflerin değerlendirilmesi aşaması sonrasında hatalı kararlar verilmesi halinde yine şikayet başvuruları gerçekleştirilmekte, şikayet başvurularının İdarelerce haksız şekilde reddedilmesi halinde itirazen şikayet başvurusunda bulunulmakta ve yine itirazen şikayet başvurularının da haksız şekilde reddedilmesi halinde idare mahkemelerinde iptal davaları açılmaktadır. Böylesine önemli hizmetler sunmakta olan danışmanların, şirketler açısından vazgeçilmez olduğu şüphesiz.

İstanbul’da da çok az sayıda kişi tarafından Kamu İhale Hukuku Danışmanlığı hizmetleri sunulmaktadır. Bu kişiler, yukarıdaki hizmetler dışında eğitim çalışmaları da gerçekleştirmekte ve ilgili şirketlerin personelinin ihale süreçlerinde basit hatalar yapmasın önlemektedir. Ayrıca, kamu ihale sözleşmelerinin ifası sürecinde de çok sayıda uyuşmazlık ortaya çıkabilmektedir. Bu danışmanlık hizmetleri kapsamında bu konudaki uyuşmazlıkların dava konusu edilmeden çözülebilmesi amaçlanmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*