Sivilce Tedavisi (Ayva Çekirdeği)

Sivilcelere Ayva Çekirdeği

Yüzünüzde yer alan izlerden, renk bozukluğundan ve sivilcelerden şikayet ediyorsanız ayva maskesiyle bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Uzmanlara göre pürüzsüz ve lekesiz bir cilde sahip olmak için tonlarca para harcanılan zamanlar geride kaldı ve doğadan gelen bitki ve meyve özleri ile kusursuz cilde sahip olmak mümkün. Antioksidan özelliği olan ayvanın çekirdekleri cilt için oldukça yararlıdır. Uzmanlara göre sağlıklı bir cilt için dengeli beslenme, stresten uzam durma ve doğal cilt bakım ürünleri kullanmak yeterli.

Yarım kilo ayva çekirdeğini 1 bardak suda hafif bir şekilde haşlayarak kapalı bir şişeye koyun ve 5 gün civarında bekletin. Dolaba kesinlikle koymayın. 5 Gün sonra karışım suyunu süzün ve geceleri yüzünüze sürerek kuruyana kadar bekleyin. Kuruduktan sonra yıkamayın ve üzerine kantaron yağını masaj yaparak sürün.

Ayva çekirdeği kremi kırışıklıklara iyi gelir ve kırmızı renkli olan kantarl yağı cildi yeniler. Ciltte oluşan çukurlar için sıkılaştırma kremleri tercih edilebilir. Kantaron yağı ve ayva çekirdeği kremini karıştırarak yüze sürün. Dikkat edilmesi gereken tek nokta güneşe çıkmayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*