Vücudu Alkali Hale Nasıl Getirebiliriz?

Alkali Vücut Diyeti

Vücudunuzu daha alkali hale getiren yiyecekleri yiyin, bu şekilde vücudunuzun sağlıklı kalması sağlanır ve vücut kendi kendine iç savaş mekanizmasını devreye sokmaz. Kanser ve türü hastalıkların meydana gelmemesi ve saç dökülmelerinin etkili bir şekilde önüne geçilmesi için vücudu alkali hale getirmenizde yarar vardır. Çeşitli rahatsızlıklara ve düşük bağışıklık sistemine sebep olan Asidik bir vücut eğer alkali hale getirilebilirse insanın kendi saçlarını kendi bağışıklık sisteminin yemesine gerek kalmaz.

En etkili ve kolay bir şekilde hemen vücut sebze suyu tüketmek demektir. Bu sayede alkalize süreci hızla başlatın. Bir meyve sıkacağı alıp havuç, kereviz, brokoli, salatalık, ıspanak kürü yapın. Hayatınızda paketlenmiş meyve suları yerine doğal Meyve suyu olsun.

Meyve sıkmak, lifi sindiren büyük miktarda zaman ve enerjiye ihtiyaç duymadan vücuda enzimlerin besinlerini ve minerallerini şaşırtıcı miktarda elde etmek için inanılmaz derecede iyi bir yoldur.

Diyetinize fazla asitli gıdalar olmadığı sürece doğal pH’ınızı hızlıca geri yüklemenize yardımcı olur. Alkali beslenerek kan pH’sının dengeli olduğundan emin olun. Unutulmaması gereken ilginç bir nokta, vücudunuz giderek daha fazla alkalinleştiği için sebzeler ve özellikle sebze suları damakta daha hoşa gidiyor olmasıdır. Kelimenin anlamıyla daha alkalin olursanız, alkalin gıdalardan zevk alırsınız.

Etkili Alkalize Kür

Meyve sıkacağı ile organik havuç, kereviz, bahar yeşillikleri, brokoli ve badem kreması (10 saat önceden organik bademleri suda bekletilir. Sonrasında bademleri sudan çıkarıp meyve sıkacağından geçirilir.)  ile karıştırılmış ıspanak suyuna devam edin. Ekstra güç için içerisine buğday tozu ve zerdeçal gibi bazı takviyeleri ekleyin .

Bu kür sadece vücudunuzu alkalize etmekle kalmaz, aynı zamanda saç büyümesi için besin maddeleri ve mineraller sağlar, ancak cildinize inanılmaz bir ışıltı elde edersiniz.

Bu karışım karnınızı gürletmekte ve tuvalete ihtiyacınız olursa, muhtemelen bu kür çalışıyor demektir. Tüm sağlıklı yiyeceklerde olduğu gibi bu kürü boş bir mide ya da su içtikten yarım saat sonra tüketin.

4 yorum

  1. merhaba, vücudu alkali hale getirmekle ilgili yazınızı okudum. Gerçekten de çok faydalı bilgiler içeren bir makale olmuş. Yediklerimiz vücudumuzda asit sorununa yol açıyor. Bu durum da çeşitli hastalıklara davetiye çıkarıyor. İki günde bir bu tavsiyelere uymak gerek bence.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*