Uyurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dünyada maalesef çoğu insan nasıl uyuması gerektiğini bilmiyor ve uyurken nelere dikkat edilmesi gerektiğini de.Uykuda dikkat edilmeyen hususlar yüzünden insanlar sağlıklarını kaybettikleri gibi çeşitli hastalıklara yakalanıyorlar.Uyku insan hayatı için çok önemli bir yere sahiptir.Bu yüzden yanlış tutumlar sergilenirse ciddi sorunlar ortaya çıkabilir.Doktorcan ekibi olarak uyurken nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizin için araştırdık.Lütfen size vereceğimiz bu bilgileri başkaları ile de paylaşın.

Uyurken Nelere Dikkat Edeceğiz ?

1-      Gece uyurken kesinlikle ve kesinlikle karanlık ortamlarda uyuyun.Bulunduğunuz ortama ışığın gece girmemesine dikkat edin.

2-      Gece lambalarını kullanmamaya özen göstermelisiniz.Eğer kullanmanız gerekiyorsa solgun ve kırmızı ışıklı lambaları kullanın.

3-      Televizyonun karşısında uykuya kalmayın , yatağınızda uyumaya özen gösterin

4-      Akşam veya gece çalışmalarını gündüz yapmaya çalışın çünkü gece melatonin salgısının yapıldığı vakittir ve bu salgı sizi kanserden korur.

5-      Erken uyuyarak melatonin hormonunun tam olarak salgılanmasını gerçekleştirin.Bu sizin sağlıklı olmanızı sağlayacaktır.

6-      Melatonin bakımından zengin yiyecekler tüketmelisiniz.Örnek verecek olursak : lahana,badem ve vişne yiyebilirsiniz.

 

Hayat boyu sağlıklı olmak istiyorsanız size vermiş olduğumuz uyumu planlarınızı hayatınıza monte etmeye çalışın.Verdiğimiz öneriler sayesinde vücudunuzun sağlıklı ve güçlü olmasını sağlayacaksınız.Sağlıklı olmanız dileğiyle.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*