Suyun Faydaları Nelerdir ?

Suyun faydaları Nelerdir

Değerli doktorcan takipçilerimiz bu yazımızda suyun insan vücudu için önemimi ve gerekliğiliğini anltacağız.Bu yazımızda da suyun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göreceğiz.

insan vücudunun yaklaşık %50’si ile %80’i sudan meydana gelmektedir.Beynimizin ise yaklaışık olarak %95’ini su oluşturmaktadır.Suyun ne kadar önemli olduğunu sanırım biraz daha iyi kavradık.Yeterli su tüketiminin bazı doktorlarca sesi güzelleştireceği söyleniyor.Suyun eksikliğinde ise (yaklaşık olarak %2 sinin kaybında) hafıza zayıflaması başta olmak üzere yorgunluk,konsantrasyon bozuklukları , matematik işlem zekasında gerilemeler ve halsizlik görülebiliyor.

Suyun Faydalarına Gelecek olursak :

1- Eğer okuduğunuz yazıdan hiçbirşey anlamıyorsanız ya da bir türlü okumaya konsantre olamıyorsanız su içmeniz gerekmektedir.Su içiminden sonraki evrede bunun tam tersine döndüğünü göreceksiniz.

2- Hergün yeteri kadar su içen insanların kalori yakma hızı da yüksek olduğu için kilo ile problemleri olmaz.Aç karnına ya da yemekten önce içilen su vücuttaki zararlı olan maddelerin vücut dışarısına atılmasını sağlamaktadır.

3- Cildinizin gerginliğini ve cilt nemini arttırdığı için kırışıklık problemleri ortadan kalkmış olur.

4 – Yine cilde parlaklık kazandırır , insan cildinin yumuşak olmasını sağlar ayrıca selüloit problemlerini azaltır ve bu problemlerle karşılaşmanızı engeller

5 – Suyun sesin güzelleşmesi üzerindeki etkilerinin de olduğu düşünülmektedir.

6- Böbreklerin çalışması üzerinde çok etkili olan su , idrar yollarındaki ve böbreklerdeki taş veya kum oluşumunu da engeller.

7- Sindirim sisteminin hızlanmasını sağlar yani sindiriminizi kolaylaştırır.

8- Kabızlığın üzerinde etkileri çoktur yani kabızlığı önler ve kabızlığın hemen geçmesini sağlar

9- Ağız kokusunu gidermek istiyorsanız bol bol su içmelisiniz.Ağız kuruluğunu varsa su kesin çözüm olabilir

10- Eklemlerinizin hareketleri su sayesinde rahat bir hal alacaktır.Ayrıca hızlı bir şekilde kilo vermek için birebirdir.

11- Balgam probleminiz varsa bu problemi ortadan kaldırır yani balgamın yumuşayıp vücudunuzdan atılmasını sağlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*