Mide Bulantısı ve Bulantı Tedavisi !

Mide Bulantısı ve Tedavisi

Mide bulantısı çeşitli üşütmelerde yada birçok hastalığın belirtisi olabilen bir sağlık problemidir. Mide bulantısı gerçekleşirken insan da kusma hissi yaratır. Mide içerisindeki sindirilemeyen besinler kusma yoluyla dışarıya çıkartılır. Buda mide bulantısıdır.

Mide bulantısının birçok sebebi olmakla birlikte genellikle besin zehirlenmeleri yada ateşli hastalıklar sonucu gelişen bir sağlık sorunudur. Tüketilen besinlerin mide bağırsaklarda hazım edilememesi mide bulantısını meydana getirir. Mide bulantısına neden olan problemlerin başında karnın yada böbreklerin iltihaplanması gelir. İç hastalıklar bazı belirtileri kusma yolu ile dışarıya vurur. İltihaplanmanın yanı sıra alkol tüketimi, mikroplu hastalıklar, sinir bozukluğu ve çok sigara içmekte mide bulantısının sebepleri olabilmektedir. Mide bulantısının birçok sebebi olduğundan dolayı bir yâda iki gün içerisinde geçmez ise mutlaka doktora başvurmak gerekir. Çünkü ilerleyen mide bulantıları hem başka hastalıkların önünü açabilir hem de kişiye çok fazla zarar verebilir. İlerleyen mide bulantıları genellikle reflü ye dönüşmektedir. Eğer bulantı mide ve bağırsak problemleri yüzünden kaynaklanıyorsa evinizde yapabileceğiniz şeylerde vardır. Bunun başında nane limon gelmektedir. Mide kapağını ve içerisini bastırarak midenin bulanmasını önleyen nane içerisinde bulundurduğu bir madde ile bulantıyı önlemektedir.

Son olarak evinizde bulantı için yapabileceğiniz bir diğer tedavi yöntemi ise limon kabukları ile yapılan tedavidir. Limon kabukları soyulur ve bir kaba konarak kaynatılır. Bir kaşık da nane eklenilerek karışım yapılır. Oluşturulan bu karışım hastaya düzenli şekilde içirilir ve midenin düzelmesi beklenir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*