Kulak Çınlaması Nasıl Geçer ??

Kulak çınlaması nasıl geçer

Kulak çınlaması her insanda görülebilen bir rahatsızlıktır. Kısa süren çınlamalar için insan rahatsız olmadığı taktirde tedaviye gerek yoktur, fakat uzun süren çınlamalar kesinlikle doktor kontrolü gerektirmektedir.

Kulak çınlaması için alınabilecek önemlerin en önemlisi yüksek sesli müzik dinleyen bir insansanız, müziği sessiz bir şekilde dinlemeniz gerekmektedir. Böylece kulak durmadan darbeye maruz kalmaz ve kulak çınlaması ciddi derecede azalır.

Müzik ile uyumak kulak çınlamasının etkisini azaltan diğer bir yöntemdir. Geceleri kulaklıkla  yada odada yer alan müzik kaynağıyla uyumak kulak çınlamasından daha fazla etkilenmeye neden olur.

Doktorun kulak çınlaması için önereceği masker tipi cihazlar bu sorun için oldukça etkilidir. Bu cihazlar kulak çınlamasını bastıran sesler üretir ve insanı rahatlatır. Fakat bu yöntemin size uygun olup olmadığını doktora danışıp belirlemeniz gerekir.

Fazla olan çınlamalar için ilaç tedavisi yapılır. Anti depresan ilaçlar, sakinleştirici özelliği olan ilaçlar doktor kontrolünde olmak şartıyla problemi azaltır.

Muayeneden sonra kulak çınlamasının sebebi kulağın içerisinde biriken kirler yüzündense kapsamlı bir kulak temizliği gerekir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*