Elmacık Kemiği Estetiği

Yaslanmayla birlikte ortaya cikan kötü görsellikleri yok etmek icin uygulanan yöntemlerden biridir Elmacik kemigi estetigi. Elmacik kemigi, büyütülebilir yada kücültülebilir. Bu uygulamalar doktor muayenelerini ve kisinin istegine göre degisir. Eger büyültülecekse bu agizdan alinan bir doku ile gerceklestirilmektedir.

Ameliyat esnasindan herhangi bir agri problemi yasamiyorsunuz ancak ameliyat sonrasinda biraz agri ve sislikler yasanmaktadir. Yemek yeme gibi sorunlarla da karsilasabilirsiniz. Cünkü agiz bölgesinin üst tarafinida etkiler ameliyat. Ameliyatinda herhangi bir riski yoktur. Her ameliyat kadardir daha dogrusu.

Elmacik kemigi büyütme yada düzlestirme islemlerinde genelde slikon türü maddeler kullanilir.
Ameliyat esnasindan uyutulma sekillerinde her 2 yöntemde kullanilabilir bu hastaya kalmis bir secenektir. Ameliyat sonrasinda ise ayni gün evinize gidebilirsiniz. Ayni gün evinize döndükten sonra bir daha herhangi bir pansuman görmezsiniz. Dikislerinizde kendisi düser. 1 hafta sonrada normal hayatiniza dönersiniz.

Tek problem tam olarak iyilesme süresidir. Aslinda problem degildir bu doktorlar önceden size bu konuda uyarirlar. Bu konuda hastanin oldukca sabirli olmasi gerekir. Cünkü beklendigi kadar cabuk olmaz iyilesmeler. 5 aydan önce hasta tam ameliyat sonucunu pek göremez ama iyilesme gerceklesir. Eklenen yada alinan seylerden sonra yerine oturma evresi minimum 5 aydir. Onun öncesinde elmacik bölümü degisimler gösterebilir. Bu konuda sadece sabirli olmak gerekir. Doktorlarinda yapabilecekleri bir durum olmaz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*