Boy Kısaltma Ameliyatı

Boy Kısaltma Ameliyatı

Değerli Doktorcan takipçilerimiz Boy Kısaltma Ameliyatı adlı makalemizde sizlere günümüzde de önemli olan bir konudan bahsetmek istiyoruz.

Boy kısaltma ameliyatı mümkün müdür ?

Bu konuya aydınlık geçirmek için bu yazımızı yayımlıyoruz.. Öncelikle boy kısaltma ameliyatı geçirmek istiyorsanız yaşınızın ilerlememiş olması gerekiyor; çünkü boy kısaltma ameliyatı dışarıdan görüldüğü gibi normal bir ameliyat olmadığı için zor bir ameliyattır. Ameliyat şu şekilde gerçekleştirilir: bacaktaki kemiklerin kesilmesi ve kemiklerden parçalar alınmasıdır. Ameliyat sonucunda ciltte kalıcı izler oluşabilmektedir. Bu izler için ciddi estetik ameliyatı olmanız da gerekebilir. Ayrıca insan vücudu muhteşem bir denge ile yaratılmıştır yani kısa boylu olan insanların gövdeleri de kısa elleri kolları da kısadır. Aynı şekilde uzun insanların gövdeleri de uzun elleri ve kolları da uzundur. Bu ameliyat sonucunda vücut oranları değişecek , açıkçası bozulacaktır. Bir başka risk olarak da ameliyat sonrasında olacak iltihaplanmadır.. Bu risklere rağmen boy kısaltma ameliyatı mümkündür.

Bu ameliyatı geçirmeye iten tek neden psikolojiktir. Fiziksel olarak zorlukları tabi ki var ama nedenin büyük bir yüzdesi psikolojik. Vücudunuzda tıbbi olarak zorunlu kalınmadığı sürece kişinin isteğine bağlı yapılacak olan ameliyatlar öncesinde doktorlarınız size psikiyatri onayını almanızın zorunlu olduğunu söyleyecekler. Bunun nedeni sonradan pişmanlık halinde artık geri dönüşü imkansız ameliyatlar olmasıdır.

Değerli okuyucumuz, çoğu insan uzun olmak ister; fakat bu isteği gerçekleşmez.Herkes uzun olmayı isterken sen neden kısa olmak isteyesin ki ? Size önerimiz riskli olan bu ameliyatı çok çok iyi düşünmeniz , zira ameliyat sonrası geri dönüşü olmayan bir yola girecekseniz. Vücut oranlarınız değiştiği için hayatınızın süresince daha önce yaşamadığınız sıkıntılara katlanmak zorunda kalacaksınız. Vücudunuzla barışık olmaya çalışın, dediğimiz gibi bunun en önemli nedeni psikolojiktir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*