Bel Ağrısı Nasıl Geçer ?

Bel Ağrısı Tedavisi / Çözümü

Masa başında çalışmak durumunda bulunan insanların en önemli ve büyük problemlerinden birisi kronik bel ağrısıdır. Bu kronik bel ağrıları hayatı inanılmaz derecede çok fazla etkileyebilmekte olan ağrılardır. Araba kullananlarda bel ağrısı meydana geliyorsa egzersiz yapmaları gerekir. Yük taşımakta olan insanlar baş seviyesindeki yerlere yatmalıdırlar.

Yanlış oturma seçimi, ani bir şekilde yapılan hareket, sürekli öne eğilip kalkma, uzun süre araba kullanmak bel ağrısının olmasını kolaylaştıran durumların başında gelir. Bel ağrısını yok edebilmek için yapılması gereken öncelikli şey düzenli bir şekilde egzersiz yapmaktır. Sırtı ve karın kaslarının çalışması için yüzme, bisiklet, yürüyüş ve koşma gibi spor dallarına  yönelebilirsiniz. Bunlar ile birlikte karın, sırt ve kalça kaslarının güçlendirmekte olan egzersizlerin yapılması gerekir. Bunlar yapılırsa bel ağrısı yok edilebilir.

Bel ağrısını yok edebilmek için yapılması gereken diğer bir şey ise düzgün ve doğru bir duruştur. Yandan bir insan size baktığı zaman kulak, omuz ve kalça aynı hizada olması gerekmektedir. Karın içerde, çene ve göğüs geride olmalıdır. Sağlıklı bir duruş ve oturuş bulunup yapılmalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*