Boy Uzatma Ameliyatı var mı ?

Değerli okuyucularımız ,

Doktorcan ekibimiz olarak daha önce boy kısaltma ameliyatının mümkün olup olmadığını anlatmaya çalışmıştık.Biliyoruz ki bu konuyu okuyan misafirlerimizin Boy uzatma ameliyatının mümkün olup olmadığı sorusunun akıla gelmesidir.

Boy uzatma ameliyatı mümkündür.Yani boyunuzu 10-15 cm kadar uzatabilirsiniz.Bazı insanlar da bu 5 cm kadar inebilmektedir.

Boy uzatma ameliyatından önce ;

Boy uzatma operasyonu kesinlikle estetik bir ameliyat değildir.Bu ameliyat tıbbi hastalıkların tedavisi için kullanıyor.Yani , doğuştan cüce kalmış insanlarda , büyüme hormonları bozukluğu yaşayan insanlarda ve kemik çarpıklığı vakası görülen hastalarda uygulanmaktadır.Bazı doktorlar hiçbir sıkıntı yaşamadığı halde boy uzatma ameliyatı olmak isteyenleri geri çevirir ; fakat bu ameliyatı yapan doktorlar da var.Ameliyat için kemik her gün bir cm kadar uzatılır kemik uzadığı için damarlar ve sinirler de uzar.

Ama ;

İnsan vücudu tam dengeli olarak yaratılmıştır.Siz kocaman bir kamyona küçücük bir motor takarsanız o motor yanar.Boyunuzu 10-15 cm kadar uzatmak istiyorsunuz ; fakat bunun kalp krizi geçirmeniz ya da ölmenize neden olabileceğini biliyor musunuz ? Kocaman kamyonu kaldıramayan bir motor gibi 10-15 cm daha uzun bir vücudu da kalp kaldıramayabilir.Ayrıca felç geçirebilirsiniz ya da çeşitli ciddi hastalıklara yakalanabilirsiniz.Bu ameliyat öncesinde hastaya sözleşme imzalattırıldığını da biliyorsunuzdur tabi ki ; çünkü çok riskli bir operasyonun içerisinde bizzat bulunacaksınız.

Normal bir insanın kemik uçları yaklaşık olarak yirmi yaşından sonra kapanmıştır.Yani yirmi yaşına kadar ne kadar uzarsanız, uzayabilirseniz uzayın ; çünkü bu yaştan sonra daha uzayamazsınız.Kendinizi tavana assanız da , her gün hoplayıp zıplasanız da veya kendinizi bir vince çektirseniz de uzama söz konusu değildir.Piyasada satılmakta olan boy uzatıcı kremler , ilaçlar veya losyonlara kesinlikle ve kesinlikle itibar etmeyin.Bunları piyasaya sürenler sizin durumunuzdan para kazanma amacı güden kişilerdir.Boyun uzunluğu genetiktir eğer boy uzatma ilaçları olsaydı şu an dünyanın en gelişmiş milletlerinden birisi olan Japonlar kendilerini uzatmaz mıydı ?

Sonuç olarak size bu ameliyatı olmak için nedenlerinizi tekrar tekrar düşünmenizi öneriyoruz.Boy uzatmanın riskli bir operasyon olduğunu unutmayın.İnsan vücudu dengeli yaratılmıştır bu dengeyi bozmanın , hayatınızın hatasını yapacağınız anlamına geleceğini aklınızdan çıkarmayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*