Sağlıklı Kilo Vermek için Yapılması Gerekenler

Bugün de sağlıklı yaşam kategorimizde yayınlanan Sağlıklı Kilo Vermek için Yapılması Gerekenler adlı makalemiz ile karşınızdayız. Kilo problemi maalesef günümüz dünyasında herkesin karşı karşıya kaldığı ciddi bir problemdir. Fazla kilolarınızdan kurtulmak ve ideal kilonuza ulaşmak istiyorsanız, sizler için birkaç önerimiz var. Üstelik bu önerilerimizin tamamı Doğal Kilo Verme Önerileri olarak belirlenmiştir.

Zayıflamak için Bol Su Tüketilmeli mi?


Normal bir insanın günlük su ihtiyacı 8 bardak kadardır. Siz bunu mümkün olduğunda aşmaya (en fazla 15 bardak) ve su tüketimini arttırmaya özen gösterin. Böylece daha hızlı zayıflayabilirsiniz.

Zayıflamak için Uyumadan Önce Ne Yapılmalı?


Uyumadan 1-2 saat öncesinde yemek yemeyi kesin. Atıştırmalık da olsa yiyeceğiniz herhangi bir şey, uyku sırasında kilonuzun artmasına neden olacaktır. Mide ve bağırsak hastalıklarına da neden olan uykudan önce yemek yeme alışkanlığınızdan kurtulun.

Zayıflamak için Süt İçmeli miyiz?


Süt ve süt ürünleri tüketimini alışkanlık haline getirin. Süt tüketenler, tüketmeyenlere oranla bir gün içerisinde %70 daha fazla yağ yakarak daha hızlı zayıflarlar.Bu yüzden günlük süt tüketiminizi düzene koymanızı öneriyoruz.

Sağlıklı Zayıflama için Stresten Kurtulun


Stresli bir hayat düzeni, kilo almanın temel nedenlerindendir. Strese sebebiyet veren her ne varsa ortadan kaldırın ve olabildiğinize rahat olun. Sevdiğiniz sosyal aktivitelere katılmaya özen gösterek arkadaşlarınızla vakit geçirin. İş hayatınızda programlı olarak stresi engellemeye özen gösterin.Unutmayın ki stres bütün sıkıntıların kaynağıdır..

Lifli Yiyecekler Tüketin

Nohut, kuru fasulye, mercimek gibi lif oranı yüksek yiyecekler tüketerek açlığınızı yatıştırın.Lifli meyveler de (Elma,havuç,portakal) yiyebilirsiniz.Lifli yiyecekler hem besleyicidir hem de tok tutar Normal ekmeği kocaman bir şeker olarak düşünün bu şeker size kilo aldıracak cinstendir bu yüzden normal ekmek yerine kepekli ekmek tüketin.

Sağlıklı Kilo Vermek için Yapılması Gerekenler adlı yazımızda sizler için sağlıklı kilo verme önerilerini sunduk. Sağlıklı kilo vermeye başlamak için öncelikle zihninizde kilo verme konusunda kararlı olmanız. Fazla kilolarınızdan kurtulmanız için önemli bir etken olacaktır. İki Haftada 9 Kilo Verme adlı makalemizi okudunuz mu?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*