Bıldırcın Etinin Faydaları Nedir ?

Bıldırcının eti, lezzetli olmasıyla beraber pek çok konuda şifalı etki de göstermektedir.

İşte onlardan bazıları:

  • Bıldırcın eti, mafsal ağrılarını; yani vücut eklemlerinde oluşabilecek pek çok ağrıya iyi gelir ve koruyucu etki gösterir. Romatizma gibi eklem ağrılarının tedavisinde de kullanılan bıldırcın eti, kemiklerin gelişiminden ziyade güçlendirilmesi konusunda kullanılır.
  • Mesanede oluşan kum ve taşların düşürülmesini sağlayan bıldırcın eti, düşerken oluşan acıyı da en asgari düzeye indirgeyerek rahat bir tedavi imkanı sağlar. Alternatif tıpta en çok bu konuda yararlanılan bıldırcın eti, yeniden kum oluşmasını da engelleyici etki gösterir.
  • Halsizlik ve yorgunluk şikayetleri olan kimselerin tüketmesinde fayda olan bıldırcın eti, vücudun kuvvetlenmesini ve güç kazanmasını sağlayarak günlük yaşamda hareketlilik sağlar. Özellikle sporcuların müsakabaları öncesinde tükettiği bıldırcın eti, doğal bir güçlendiricidir.
  •  Nefes darlığı ve astım gibi akciğer hastalıklarına iyi gelen bıldırcın etinin bu gibi rahatsızlıkları olan kimseler tarafından tüketilmeden önce doktora danışılması gerekir. Çok faydalı ve lezzetli olan bıldırcın etinin fazla veya yanlış tüketilmesi, zararlı etkiler de açığa çıkarabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*