Saçtaki Kepekleri Gidermek İçin Tavsiyeler

Saç Kepekleri Nasıl Tedavi Edilir

Saçlarda oluşan kepekler için kepek önleyici şampuan kullanmak zorunda değilsiniz.

Özellikle siyah renkli elbiseler giyildiğinde omuzlara dökülen, kötü bir görüntü meydana getiren ve moral bozan kepekten kurtulmak için kepek şampuanlarını kullanmak zorunda değilsiniz. Doğal yada başka yollarla kepek probleminden kurtulabilirsiniz.

Aspirinle Kepek Tedavisi

2 Aspirini toz haline getirin ve saçı yıkarken her defasında kullanılan şampuanda ekleyin. Karşımı saçınızda 1-2 dakika bekletin. Daha sonra güzel bir şekilde durulayın ve normal şampuan ile tekrar yıkayın. Kepeklerde ciddi oranda azalma göreceksiniz.

Kabartma Tozu ile Kepek Tedavisi

Kepekleri kontrol altında tutabilmek için saçları ıslatın ve bir avuç kabartma tozuyla saçlarınızı saç derisine doğru ovalayın. Daha sonra saçı güzel bir şekilde durulayın ve kurutun. Bu işlemi saç her yıkandığında yapın. Ancak sadece kabartma tozu kullanmalısınız. Saç ilk başlarda kuruyabilir. Fakat birkaç hafta sonra saç derisi doğal yağlar üretecektir. Saçlar daha yumuşak olacak ve kepekten kurtulacaksınız.

Limon ile Kepek Tedavisi

Pul pul oluşan kepek başı kaşındırıyorsa çözümü basit. Sadece saç derinize 2 yemek kaşığı limonla masaj yapın ve suyla durulayın. Daha sonra bir fincan su ile bir çay kaşığı limon suyunu karıştırın ve bununla saçı durulayın.

Tuz ile Kepek Tedavisi

Şampuan öncesinde sıradan tozun aşındırıcı özelliği kepekten kurtulmayı sağlar. Tuzluk alın ve kuru saç derisine biraz serpin. Daha sonra saç derisine masaj yaparak tozu yedirin. Kuru ve pul pul olan saç derisini şampuanlamak için hazır hale getirmiş olacaksınız. Daha sonra şampuanla yıkayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*