Saç Dökülmesini Önleme Önerileri

Bu yazımızda saç dökülmesi sorunları ile karşı karşıya olan bireyler için Doğal ve etkili saç dökülmesinin önlenmesi adına önerilerimizi sizlerle paylaşacağız. Saç dökülmelerinde etkili sonuç almanın en önemli kriterlerinden birisi SÜREKLİLİK’tir.

Saç Dökülmesi Öneri 1

Pancar Suyu ile saçlarınıza masaj yaparak dökülmeyi azaltabilirsiniz..Her akşam düzenli bir şekilde yaptığınızda olumlu etkiler oluşacaktır..

Saç Dökülmesi Öneri 2

Eğer saçlarınız yağlı veya çok yağlı değilse biberiye yağını saç derineze sürebilirsiniz..Saçları güçlendirme özelliği vardır.

Öneri 3 (Elma + Limon Suyu)

Elmayı önce bir güzel rendeleyin daha sonra ise limon suyu ile karıştırın (saf limon suyu olmasına dikkat edin) oluşan karışımla saç derinize masaj yapın.Saçlarınızda 10-12 dk kadar beklettikten sonra herhangi bir şampuan ile yıkayın yeşil sabun da olabilir.Bu işlem dökülmeyi engellediği gibi saçlarınızın daha canlı ve koyu olmasını sağlayacaktır.

Öneri 4 (Limon +Portakal+Nar Kabuğu)

Bunların kabuklarını rendeleyip güneşte kurutun daha sonra hindistan cevizi yağı ile karıştırın,ortaya çıkan karışımla saç derinize masaj yapın..Saçınızda bir saat kadar bekledikten sonra  saçınızı yıkayabilirsiniz.Bu işlemi haftada iki defa tekrarlamanız yeterli olacaktır..Yaklaşık beş, altı ay içerisinde etkili sonuçlarını göreceksiniz.

öneri 5

Badem yağını haftada iki kere saçlarınıza masaj yaparak uygulayın..Badem yağı zaten saçlar için çok etkilidir;ama yağın tamamen saf olmasına dikkat etmelisiniz..Masajın hemen arkasından saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

öneri 6

En önemli önerimiz burada yer almaktadır. Şöyle ki kafa derinize her gün toplamda 20 dakika olmak üzere. Sabahları 10 dakika boyunca, akşamları da yatmadan 10 dakika boyunca parmak uçlarımızla masaj yapmak kan dolaşımını arttıracaktır. Bu uygulamayı en az 3 ay düzenli olarak yapmalısınız.

Yeni Saç Dökülmesi çözümü önerileri ile yeniden karşınızda olacağız..bizimle kalın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*