Kuru Saçlar için Susam Yağı Bakımı

Kuru Saçlar için Susam Yağı, kuru saçlar insanların dış görünüşünü önemli ölçüde etkilemektedir. Yorucu ve havası pek temiz olmayan şehir hayatı kuru saçlara neden olan en önemli etkenlerdendir. Her şeyi toparlayıp kırlara ya da köylere yerleşemeyeceğinize göre size vereceğimiz tariflere göz atmanızı öneriyoruz

Kurumuş Saçlar İçin Şampuan

Bu karışım için susam yağı , badem yağı veya natürel zeytin yağını kullanabilirsiniz. Biz susam yağı üzerinden anlatalım. İki yemek kaşığı nohut ununun üzerine iki yemek kaşığı badem yağını ekleyin. Saçlarınızı yıkamadan önce bu karışımla saçlara masaj yapın. Bu işlem bittikten sonra artan karışıma biraz nohut unu ve biraz da sıcak su ekleyerek iyice karıştırın. Bu karışımın akışkan bir lapa haline gelmesi gerekiyor.Bu lapa ile saçlarınızı iyice yıkayın ve durulayın. Eğer isterseniz karışımdan sonra ısırgan özlü şampuan da kullanabilirsiniz.

Lavanta Şampuanı (Tüm Saç Tipleri İçin)

4 Damla lavanta ve 4 damla okaliptüs yağını karıştırın.Daha sonra bu karışımı 100 ml hazır bitkisel şampuanla karıştırın.Bu şampuan saçlarınıza çok iyi gelecektir.

Yağlı Saçlar için Limon Şampuanı 

500 ml (yarım litre) soğuk suyun üzerine ince ince doğranmış 5 kaşık ısırgan yaprağını ekleyin. Suyu kaynama derecesine kadar ısıtın, 15 dk demlendikten sonra karışımın suyunu süzün. Daha önceden hazırladığınız  taze bir limon suyu, çırpılmış iki yumurta sarısı ve 1 tatlı kaşığı bitkisel şampuanı ısırgan çayına ekleyin. İyice çalkalandıktan sonra saçlarınızı bu şampuanla yıkayabilirsiniz. Gerekirse tekrar tekrar durulamayı unutmamak gerekiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*