Evde Doğal Şampuan Yapımı

Evde Doğal Şampuan Nasıl Yapılır? / Tarifi

Merhaba Sevgili Doktorcan okurlarımız, bugün bizim için hayati önem sahip saçlarımız için Doğal, aslında tamamen doğal olmasa da doğala yakın, saç besleyici ve temizleyici bir şampuan önerisi yapmak istedim.

Öncelikle her gün yağlanan saçlara sahipseniz ya da kepek probleminden şikayetçi iseniz bu şampuanın tam da size göre bir doğal şampuan olacağını söyleyebilirim. Saç dökülmesi sorunu yaşayanların büyük bir kısmı saçlarını günlük olarak yıkarlar. Bunun asıl sebebi saç derisinin ve saçların sürekli olarak yağlanmasıdır. Bu şampuan sayesinde saçlarınızı en kötü ihtimalle gün aşırı yıkamaya başlayabilirsiniz. Şimdi saçları yıpratmayan ve saç derisini yormayan bunun da yanında saçları besleyen şampuanınızın yapımına geçelim.

Doğal Saç Şampuanı İçin Gerekenler

  • Zeytinyağlı Komili Bebek Şampuanı (a101 marketlerde vardı sanırım)
  • Kaya tuzu ( küçük parçalar halinde kırılmış)
  • Elma sirkesi

Malzemelerimizin miktarı ise şu şekilde olacak; Elma sirkesi 1,5 yemek kaşığı, kaya tuzu 4 yemek kaşığı kadar olacak. Şampuanımızı marketten temin ettikten sonra kapağını açarak bir miktar döktükten sonra malzemeleri içerisine ilave edelim. Ortalama 5 saat sonra kaya tuzu tamamen eriyik hale geldiğinde şampuanı kullanabilirsiniz.

Evde kolaylıkla hazırladığımız şampuan, bebek şampuanı olduğu için cildimizi her gün yıkasak bile yormayacak. Elma sirkesi ve kaya tuzu hem saç derisini besleyecek hem de doğal bir şekilde temizleme sağlayacaktır. Hazırlayacağınız doğal saç şampuanı ile ilgili yorum, görüş ve sorularınız için buradan yazabilirsiniz. Sağlıklı Günler!

2 yorum

  1. Ben artık saçlarıma hep doğal ürünler kullanıyorum şampuan, krem. maske hepsi doğal ve saçlarım da yağlanma kepek kaşıntı tarzı şeyler olmuyor doğal kullanmaya başladığımdan beri liquid keratin kullanmaya başladıktan sonra saçımla ilgili hiç sorun yaşamadım evde hazırlamaya uğraşma derdinden de kurtuldum sipariş veriyorum hemen geliyor ve saçlarım da sadece kepeği yağı gidermiyor aynı zamanda saçım daha sağlıklı ve dolgun görünüyor içeriğindeki doğal keratin sayesinde.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*