Bitkisel Yöntemle Saçları Parlatma

Saçların Parlaması İçin

Parlak saçlar her kadının hayalidir. Saç bakımı piyasasında saçların parlamasını sağlayan birçok ürün bulabilirsiniz ; fakat bu ürünler saçlarınıza zaman içerisinde zarar verecektir.Saçları parlatmanın en iyi yolu şüphesiz doğal olmaktan geçer.Saçlarınız mat bir şekilde görünüyor ise , saçlarınızı çok yıkadığınız halde temizlenmemiş gibi görünüyorsa ve saçlarını çok sert ise bu önerilerimizi dikkatle okuyun. Şimdi sizlere saçları parlatmak için tamamen doğal ve pratik bilgiler önereceğiz.

Saçların Parlak Olması Ne Yapılmalıdır ?

2 yemek kaşığı saf zeytinyağının üzerine bir yumurta sarısını ekleyin ve karıştırın.Karışımı bir-iki dakika kadar dinlendirdikten sonra saç köklerine masaj yaparak iyice yedirin.Saçlarınıza sürdükten sonra 10 dakika bekletin daha sonra şampuanla yıkayıp durulayın.Yıkamadan sonra saçlarınızın parlaklaştığını ve hacim aldığını göreceksiniz.

Saçlardaki Temizlik ve Parlaklık İçin Yapılması Gerekenler

Saçları şampuanla iyice yıkadıktan sonra yarım yarım çay bardağı sirkeyi saçlarınıza mesaj yaparak uygulayın.Bu işlemi taze limon suyu ile de yapabilirsiniz.Saçları durulayın ve bitkisel olan saç kremi sürün ve tekrar saçlarınızı yıkayın.Saçlardaki tüm kir temizlendiği gibi enfes bir görünüm alacaktır.Bu işlemi haftada 2 defa yapmak yeterli olacaktır.

Saçların Hem Yumuşak Hem de Parlak Olması İçin

Isırgan otunu göz kararı yetecek miktarda kaynamakta olan suyun içerisine atın ve yarım saat kadar içerisinde tutun.Daha sonra içerisine yarım küçük çay bardağı elma sirkesini de karıştırarak iyice karıştırın.Saçlarınızı şampuanla iyice yıkadıktan sonra karışımı saçlarınıza defalarca dökebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*