Alkali Su Nasıl Hazırlanır?

Değerli Doktorcan okurlarımız, bugün Alkali Su hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Sonrasında da alkali su nasıl hazırlanır ona geçeceğiz. vücudumuzun sağlıklı olması ve kilo vermeye yardımcı bir tarifi siz değerli dostlarımıza, alkalik suyun tarifini vermek istiyoruz.

Benim de sabah akşam olarak tükettiğim bir alkalize suyun tarifi hem vücudumuzdaki asidik düzeyi azaltıyor hem de sağlıklı kilo vermemize faydalı oluyor.

Alkali Su hakkında Google da daha fazla araştırma yaparak detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Ancak genel özetiyle yediğimiz tükettiğimiz zararlı, hormonlu ve yapay ürünlerin vücudumuzda neden olduğu asit birikmesini azaltıyor. Asidik bir vücut hastalıklara ve kilo almaya da yatkın oluyor. Sabah, akşam yemeklerden önce tüketerek vücudunuzu BAZİK hale getireceksiniz.

Şimdi Alkali Su Malzemelerine Geçelim;

* Çeyrek limonun suyu
* İngiliz karbonatı (karbonat olarak da bilinir) eczanelerde bulabilirsiniz.
* Kireçsiz içme suyu

Alkali Su Hazırlanışı:

* Bir su bardağı soğuk su içerisine 2 çay kaşığı kadar İngiliz karbonatlı ekliyoruz. ( su soğuk olmazsa zor içiliyor 🙂 )
* sonrasında İngiliz karbonatını suyun içinde iyice erittikten sonra elimizdeki limonu da üzerine sıkıp tekrardan karıştırıp lıkır lıkır içiyoruz.

Tadı maden suyu gibi olduğu için rahatlıkla içebilirsiniz. Bunu sabah akşam tüketip 1 ay sonra değişimleri kendiniz görün. Alkalize aynı zamanda iyi bir bağırsak temizleyici ve çalıştırıcıdır. Bir haftanın sonunda bağırsaklarınızın da çalışmaya başladığını fark edeceksiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*