Selülit Giderme Önerileri

Kadınlarda Selülit 

Yaz aylarında tatil planları yaparken kadınların başlıca problemi olan selülit’tir. Hemen hemen her kadının baş belasıdır selülitler. Ondan kurtulmak bile bin bir derttir. Ne yaparsanız yapın düzelmeyebilir. Çoğu kadın bu durumundan utanır bile. Ama bu mankenlerde dahi ya da çok ünlü insanlarda da vardır. Çünkü arsız bir problemdir selülit.

Aslında bu problem kadınlardan daha fazla erkeklerde görülür ama kadınların epilasyonlarından dolay daha çok göz önünde bulunur. Selülit insanların ergenlik döneminde başlayıp, ölünceye kadar sorun yaşayabileceği bir şeydir. Bunu yok etmek çok zordur. Kilo fazlanız varsa ve onu yok etseniz bile selülit geçmeyebilir. Çünkü sadece kilo ile alakalı bir durum değildir bu sorun.

Selülit Çözüm Önerileri

Selülitin tedavisi pek kolay olmasa da bu yazacaklarımızı uygulamanızda mutlaka fayda olacaktır. Her zaman hayat felsefesi olarak form yemekleri yemeye çalışın. Sigara kullanmayın. Alkolden uzat durun. Anti selülit kremi kullanın ama bunun doğru seçim olduğuna kesin olarak inanın. Vücudunuzdaki fazla yağları atmak için sürekli spor yapın. Yürüyüşlere çıkın ve günde minimum 1 saat yürüyüş yapın.

Ancak bunları yapsanız bile herhangi bir düzelme yoksa mutlaka doktora başvurun. Günümüzde estetik cerrahi alanındaki gelişmeler de selülitle mücadelede oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Doktorunuzun talimatlarına göre selülit sorunundan kurtulabilir ya da selülitlerinizi azaltabilirsiniz. Yine bir fayda etmediğini hissettiğinizde doktor bunun için estetik ameliyat bile önerebilir. Bunun kararını vermek tabi ki size kalmıştır. Yapmak isterseniz selülitlerinizden kurtulmak için operasyona bile girebilirsiniz. Ancak yukarıda belirttiğimiz maddeleri uygulamak hayat boyu estetik operasyon geçirmiş olsanız bile size iyi gelecektir. Çünkü düzenli yasam vücudunuzu düzene sokup fazla yağlarınızdan kurtaracaktır.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*