Kadınlar Neden Kolay Hastalanırlar?

Kadınların Kolayca Hastalanması

Kadın sağlığı günümüzdeki en önemli sağlık sorunlarının başında gelmekte ve erkeklere oranla kadınlar daha çok hastalanmaktadır. Karşı cinse oranlara kadınlarda vücut dirençlerinin virüslerle mücadelesinde bir hayli zorlandığı uzmanlar tarafından tespit edilmiştir.Bunların başında enfeksiyon kapan hastalar doktorlarına başvurmadan toplumumuzdan gelen kültüre ve geleneğin etkisinde kalarak, halk arasında koca karı ilaçları olarak tabir edilen gıdalara ve baharatlara yönelmektedir.

Uzmanların ve doktorun görüşleri hastalanıldığı zaman bu tür karışımlar yerine, bir hekime başvurmalarını şiddetle önermektedir. Bu karışımlar farklı hastalıklarda da tekrar tekrar kullanıldığından bünyede olumsuz etkiler yaratacağı gibi vücut direncini de kırmaktadır. Bağışıklık sistemlerimizdeki sorunların geneline bakıldığında, alınan hapların yan etkileri, içtiğimiz şurupların ve yediğimiz iğnelerle birlikte bağışıklık sisteminin direnci tamamen minimum düzeye çekilerek vücut tamamen savunmasız kalmaktadır. İnsan vücudu kendi refleks sistemimiz dışında, birde bünyemizde bulunan savunma sistemi vardır ve bu savunma sistemi dış savunma sisteminden daha önemli rol oynuyor.

Hastalanan Kadınlar Ne Yapmalıdır?

Hastalıklar sadece bedensel olmak zorunda değillerdir. Kadınların vazgeçmediği huylar ileride çok ciddi hastalıklara dönüşebilmektedir. Bu nedenle psikolojimizin ve ruhsal dengemizin yerinde olması gerekmektedir. Kadınlarda belirgin hastalıklar az çok bilinse de siz siz olun sağlığınızı ikinci bir plana atmayın. Hastalık riskini azaltmak içinde bol meyve sebze tüketin. Kadınlarda doğum öncesi yaşanan aşermelerde de meyve sebze aile bireyleri için kurtarıcı olmuştur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*