Procto-Glivenol Basur Kremi Hakkında

Procto-Glivenol Basur Kremi

Basur hastalığında öncelikle anal bölgede oluşan ağrı, acı, kaşıntı ve gerginlik durumlarını kısa sürede geçiren bir ilaçtır. Basuru bulunan hastalarda kremin etkinliği öncelikle kapiler permeabiliteyi azaltmak ve vasküler tonusu düzeltmeye dayanır. İkinci olarak ise ağrı oluşmasına neden olan durumları yok eder. Lidokain hidroklorür lokal anestezi bir ajandır ve hemoride bağlı olarak oluşan kaşıntı, ağrı ve acıyı azaltır.

Öneriler Ve Uyarılar

Rahatsızlık devem eder yada beklenilmeyen bir belirti olursa, bu durumun basura yada başka sebeplere bağlı olup olmadığı doktora danışılması gerekir. İlaçla tedavinin yanı sıra basırolan bölgenin temiz tutulması, dışkının yumuşak olması gerekir. Bu kremi kraciğer rahatsızlığı bulunan insanlar dikkatli bir şekilde kullanmalıdır.

Yan Etkileri Var mıdır ?

Krem iyi tolere edilir. Ender olarak hafif bir yanma hissi, ağrı meydana gelebilir.Beklenilmeyen bir etki olursa doktora başvurun.

Nasıl Kullanılır

Kremi doktora danışmadan kullanmayın. Doktora tarafından değişik bir şekilde önerilmediği zaman vereceğimiz dozlarda kullanmalısınız ;

Akut belirtiler yok olana kadar sabah ve akşam uygulanır. Sonra doz günde 1 defa olacak şekilde azaltılır. 1 Tüp krem ortalama 20-30 defa uygulama için yeterli olur. İç basur tedavisinde, procto-glyvenol kremle beraber yer alan kabul tüpü takılır. Kullanmadan önce koruyucu olan kapak çıkartılır ve kullandıktan sonra yerine takılır.

İlacın fiyatı 5 Tl civarındadır ve sadece reçete ile verilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*