Sedef Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

Sedef hastalığı, deri üzerinde kırmızı veya pullanmaya verilen isimdir. Zamanla dökülerek kendiliğinden iyileşen sedef hastalığı tam anlamıyla tedavi edilmediği sürece sürekli tekrarlaması ihtimali vardır.

Sedef Hastalığını Ortaya Çıkaran Sebepler

Sedef hastalığını ortaya çıkaran sebebin tam olarak ne olduğu bilinmemesiyle beraber, aşırı stres ve güneş yanığından dolayı ortaya çıkabileceği tahmin edilmektedir. Bunlar dışında boğaz iltihabı ve deri üzerindeki travmalar (çarpma, sürtünme) yüzünden de ortaya çıkabilecek sedef hastalığı, bulaşıcı değildir.

Sedef Hastalığı Belirtileri

Deri üzerinde kırmızı plaklar ve beyaz renkte pullanmalar şeklinde baş gösterir. Üst deri daha hızlı gelişerek kalınlaşır. Tırnakta şekil bozuklukları ortaya çıkar.

Sedef Hastalığı Tedavisi Nasıldır?

Sedef hastalığının ev imkanları ile tedavisi mümkün değildir. Alternatif tıpta farklı tedavi yöntemleri ortaya konulmuş fakat sedef hastalığının tekrarlanmasına çözüm olamamıştır. Hastalığının tedavisi konusunda yapılması gereken şey, doktora başvurmak olacaktır. Bir cildiye uzmanı doktorun önerileri üzerine hareket etmek, hastalıktan kısa sürede kurtulmanız konusunda size yardımcı olacaktır. Ev ortamında hastalığın geçmesini beklemek, büyük bir hatadır ve hastalığın daha da çok ilerlemesine neden olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*