Romatizma Nasıl Geçer ? Romatizma Tedavisi

Romatizma Nasıl Geçer

Romatizmanın tedavisi hastalığa ve hasta olan kişiye göre farklılık gösterir. Her kişinin özel bir tedavi planı olması gerekmektedir ve tedavi süresince iyi bir şekilde takip edilmesi gerekir. Yanlış yapılacak bir tedavi rahatsızlığın ilerlemesine neden olabilir.

Romatizmanın doğru ve etkili bir şekilde tedavi edilebilmesi için erken ve doğru teşhis büyük önem taşır. Bu rahatsızlıklarda teşhis konulması bir süre alabilir ve kesin bir tanı için kişideki değişiklikler doktor tarafından izlenerek testlerin tekrar edilmesi gerekir.

Romatizmal rahatsızlıklar değişik dönemler şeklinde yaşanabilir. Belli bir zaman belirtilerin hepsi şiddetli bir şekilde yaşanabilirken, bir zaman şikayetler azalabilir yada hiç olmayabilir.

Romatizmal hastalıkların büyük bir kısmı kronik olduğu için ömür boyu uzman takibi ve düzenli ilaç kullanımı gerektirir. İnsanlar belli bir zaman sonra fizik tedaviden de yararlanabilir.

Erken teşhis ve doğru tedavi gerçekleşirse rahatsızlık tamamen yok edilmese dahi yavaşlamasında ciddi bir ilerleme gerçekleşir. Ağrı ve şikayetler büyük ölçüde azalır.

Romatizma tedavisinde kullanılan bağışıklık sistemi üzerinde etkili olur. Bu ilaçlarla beraber yardımcı ilaçlar alınabilir.

Romatizma rahatsızlığı olan insanlar eklemlerini yormaması ve aşırı kilolu olmamaları büyük önem taşır. Beslenme düzenine dikkat etmek çok önemlidir. Uygun egzersizler düzenli bir biçimde yapıldığı zaman eklemler ve omurgalar esner. Kas ağrısı spazma dönüşmeden engellenir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*