Basur Tedavisi , Basurdan Kurtulma Yolu

Günümüzde basur rahatsızlığı her bireyde görülebiliyor. Peki ya Basur Tedavisi nedir? Basurdan kurtulma ve korunma yolları nelerdir? Tüm bunları anlatan yazımızda sizinle önemli bilgiler paylaşacağız.

Basur Tedavisi Nedir?

Basurdan korunmanın ve kurtulmanın yolları

Öncelikle basur olan bir insan sürekli olarak banyo etmesi lazım hemen hemen her gün banyo şarttır. Banyo esnasında yapmanız gereken ise bir leğenin içerisine sıcak su doldurup on ile on beş dakika arası oturmanız lazım. Bu oturuş basurunuzu yumuşatacaktır. Ve iyileşmenize büyük rol oynar.

Eğer leğene oturamıyorsanız banyo fıskiyesiyle de makat bölgenize sıcak su tutun. Kabız olmamaya çalışın kabız olursanız dışkı çıkmakta zorlanır ve basurunuz patlamasına ve kanamasına neden olur bu da hiç iyi olmaz. Kabız olamamak için bol bol sıvı gıdalar tüketin. Tuvalet sonrası kağıt peçetelerle değil su ile makatınızı yıkayın bu oradaki dışkıların tamamen gitmesi olacaktır. Ayrıca basurun iyileşmesi daha çabuk olacaktır.

Büyük abdestinizi ederken fazla zorlanmayınız ve devamlı olarak tuvalete çıkınız dışkınızı bekletmeyiniz bekletmeniz durumunda kabız olabilir ve basur yeniden nüksedebilir. Kalça bölgenizi sıcak tutunuz devamlı olarak içten içlik veya bir bez sarabilirsiniz. Bu işlem kalçanızı sıcak tutar ve basur tedavisinde büyük bir rolü vardır. Çok acı şeyler yemeyiniz. Alkolden uzak durunuz ve sigaradan bunlar basuru tetikleyen faktörlerdir. Alkol anal bölgedeki kan akışını hızlandırarak basurun memelerinde şişme meydana getirir. Bu da otururken dışkı yaparken acı ve kanamayı getirir. Bunları yapmanıza rahmet kanamanız ve ağrınız oluyorsa yapmanız gereken en önemli şey bir genel cerrahı doktoruna görünmektir. Basur deyip geçmeyin sakın makat kanserleriyle ayni belirtileri vardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*