Göz Sulanması (Yaşarması) Tedavisi

Göz Sulanması ve Tedavisi

Göz insanların en önemli organlarından biridir. Görme duyumuzu gözlerimiz ile sağladığımız için gözümüzü iyi korumalı ve dikkat etmeliyiz. Göz kuruluğunun göz kapaklarından taşacak kadar olmasına göz sulanması denir ve tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır.

Göz sulanmasının birçok sebebi olduğu gibi en temel sebepleri de vardır. Temel sebeplerin başında göze kaçan yabancı maddeler ve tozlar gelir. Göz içine kaçan yabancı cisimler yada tozlar gözü sulandırır. Göze kaçan cisimleri temizlemek içinde insan gözü kaşır ve göz sululuğu oluşur. Bir diğer neden ise göz ve göz kapağındaki bozukluklardır. Göz de ki diğer sağlık problemleri yada göz kapağında ki çapaklar gözün sulanmasına neden olabilir. Göz içerisinde oluşan iltihaplanmada gözün sulanmasını sağlar. İltihap gözde ki bazı maddeleri yok ettiği için göz sulanması yaşanır. İltihaplanma ardından nezle başlarsa mutlaka doktora başvurulmalıdır. Diğer nedenler ise bilgisayar ve televizyon başında uzun süreler kalma, ağlama ve yorgunluktur. Özellikle televizyon yada bilgisayar başında çok kalanların yaşadığı bir sağlık problemidir. Göz sulanmasının en belirgin belirtisi ise adından da anlaşılacağı gibi gözün aşırı derecede sulanmasıdır. Tedavi için ise mutlaka ilk önce durum teşhis edilmelidir ve ardından doktora başvurulmalıdır. Tedavi için evinizde bitkisel yollardan da tedavi uygulayabilirsiniz.

Son olarak evde uygulayabileceğiniz bu tedavide bir kaşık susamın üzerine 4-5 damla su dökülür. Karıştırılıp göz kapaklarına sürülür. Bu işlem yarım saat süre ile göz kapaklarına uygulanır ve sulanmanın önüne geçilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*