Göz Sağlığı için Göz Bakımı

Göz Sağlığı

Gözlerimiz hiç şüphesiz bizim hayatımızın en önemli organlarından bir tanesidir. Gözler kalbin aynasıdır diye söze girsem sizce abes kaçmaz değil mi? Gözlerimizin olmadığını biran düşünsenize, Dünya zifiri karanlık. O yüzden en büyük refleks sistemi diğer duyularımıza göre gözde hat safhadadır. Bu nedenle göz sağlığı yaşamımızda önemli bir rol oynuyor.

Gözlerimizi güneş ışınlarından, bulunduğumuz ortamın havasından ve neminden korumakla yükümlüyüz. Vücutta yaşlanmaya tek bölgenin gözler olduğunu hiç düşündünüz mü? Gözlerimizin yaşamımızda önemli bir rolü var ve bizler bunun farkında değiliz. Gözlerimizi günde en az 10 sefer kaşırız ve bu kaşıma sonrası oluşan enfeksiyon geçici enfeksiyonlardır bunların haftalarca, aylarca ve yıllarca her gün devam ettiğini düşündüğümüz zaman ortaya vahim bir sonuç çıkıyor. Gözlerimize isteyerek nasıl zarar verdiğimizi, insanoğlu kendisi bir kez daha gözler önüne seriyor.

Göz Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Yansımalar, kırılmalar, milyarca tondaki rengi dahi kusursuzca ayırt eden gözler, bir arabanın farı ile aynı işlevdedir. Araç farsız nasıl yoluna sağlıkla bir şekilde devam edemez ise, insanda gözleri olmadan yolunu bulamaz ve yaşamını kolay bir şekilde devam ettiremez. Çoğu hastalığımız vücudumuzun en hassas yeri olan gözlerimize vurur. Bu neden çok sık duyduğumuz gözüm ağrıyor, gözüm kanlandı, gözüme bir şey batıyor yada gözüm kaşınıyor gibi sözlerdir. Bunların hepsi birer hastalık belirtisidir. Gözler ayrıca refleks sistemininde 2 komutanıdır. Saliseler içinde açıp kapanan göz kapakları milyonlarca sinirin tepkisine göre hareket etmektedir. En ufak bir göz problemini önemseyerek hemen hekiminize başvurmalısınız. İleride altından kalkamayacağınız sorunların ve hastalıkların çıkması kaçınılmazdır. Gözleriniz tamamen yetisini kaybetmese bile tam anlamıyla görme işlemini yapmayacağından yarı kör yada % li bir şekilde yaşam standardınızı düşürerek hayatınıza devam edeceksinizdir..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*