Meme Küçültme Estetiği

Meme küçültme estetiği genellikle doğum sonrası yaşanan memenin sarkma ve büyüme problemine çözüm olarak yapılmaktadır. Hamilelik ve doğum esnasında tüketilen yemekler ve tüketilen diğer kilo yapıcıların sebep olduğu bu büyümeleri yok etmek bu şekilde mümkün oluyor.

Tabi estetiği yaptırmak için bazı şart ve istekler bulunuyor. Hamilelikten hemen sonra bu işlem yapılmaz. 18 yaş altında yapılamaz. Çünkü bu dönemlerde memeler gelişim gösterebilir. Fiziksel kontrolleriniz yapılmadan estetik işlemi kesinlikle uygulanmaz.

Göğüs Estetiği Nasıl Yapılıyor?

Ameliyat esnasında doktorunuz memeler üzerinde hesaplamalar ve ne kadar küçüleceğini belirtmek için bazı uygulamalar yapar. Yaşınız ve kilonuzda bunun için önemlidir. İki şekilde ameliyat yöntemleri vardır. Bunlardan uygun olan sizin ameliyatınız esnasında kullanılır. Ameliyat süresi ortalama 4 saattir. Ameliyat sonrasında kendinizin de görebileceği şekillerde izler kalacaktır. Bunlar için yapılabilecek bir şey de yoktur. Sadece zamana bırakmak gerekir ve bir süre sonra o çizgilerin belirginsizleştiğini fark edeceksiniz.

Meme Küçültme Estetiği Sonrası

Meme estetiği ameliyatı sonrasında biraz zorluklar yaşayabilirsiniz. Bir dönem ağrı ve sizi çekebilirsiniz. Ancak doktorunuz bunları azaltmak için size ağrı kesici ilaçlar önerebilir. 5-6 hafta içerisinde de normale dönebilirsiniz. Ancak bu dönem doktorunuzun önerdiği şekilde yasamak zorunda kalabilirsiniz. Çünkü her şey tehlikeli olabilir. Estetik ameliyat sonrasında göğüslerinizin görselliğinin değiştiğini anında fark edeceksiniz. Ne kadar küçüldüğünü ne sekle geldiğini görebilir hissedebilirsiniz. Ama bir dönem göğüslerden haz alma problemi yaşayabilirsiniz. Bu son derece normal bir durumdur; ancak o da kısa dönemde düzelecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*