Karın Gerdirme Estetiği Hakkında

Özellikle de hanımların ilgi gösterdiği Karın Gerdirme Estetiği Hakkında bilgiler içeren bu makalemizde Karın Gerdirme Ameliyatının neden gerektiğini ve hangi amaçlarla yapıldığını anlatmaya çalışacağız.

Karın Gerdirme Estetiği Neden Yapılır?

Karın altı bölgesinde yağ sonucunda oluşan bir katlanma söz konusu ise karın gerdirme yapılabilir. Eğer cilt hala esnek ve sıkı ise o bölgede bulunan fazla yağlar yağ aldırma tekniği ile yok edilebilir. Karın gerdirmeyi gerektiren bir diğer durum ise hamilelik sonrasındaki doğum esnasında cerrahi işlemler sonucunda karında oluşan izlerdir. Ya da aşırı kilolu bir kişinin kilo vermesi sonucunda karın bölgesinde oluşan sarkmalarda da karın gerdirme işlemi uygulanabilir.

Karın Gerdirme Estetiği Öncesi Süreç

Her estetik işleminde olduğu gibi, karın gerdirme öncesinde de gereken kontroller ve hazırlıklar yapılmalıdır. Hastanın kendini hem fiziksel açıdan hem de zihinsel açıdan kendini tam olarak cerrahi isleme hazır hissetmesi gerekir. Ayrıca kişilerin sağlık durumları da büyük önem taşır. Sağlık durumları tam olarak denetlendikten sonra işlem gerçekleşebilir. Örneğin kalp ve tansiyon rahatsızlıkları bulunan kişilerde karın gerdirme işlemi yapılamaz. İşlem öncesinde kişilerin hastalıkları tam olarak tedavi edilmiş olması gerekir. Özellikle diyabet hastalıklarına karın gerdirme uygulaması onaylanmaz. Ameliyat olmadan önce işlemin beraberinde getirdiği risklerden haberdar olmalısınız ve işlem sonrasında yaşanması mümkün ihtimallere hazırlıklı olmalısınız. Örneğin operasyon neticesinde bölgede oluşması mümkün izlere hazırlıklı olmalısınız.

Eğer hasta her açıdan karın gerdirmeye hazırsa operasyon gerçekleşebilir. Bu operasyon sayesinde fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz ve görünümünüzü düzeltebilirsiniz. Karın Gerdirme Estetiği sonrasında düzenli kontroller aksatılmamalı ve pansumana gidilmelidir.

Ayrıca Meme Küçültme Estetiği hakkında yazmış olduğumuz makalemizi de inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*