Sakal , Bıyık Çıkarma Yöntemleri !

Sakal Çıkarma Yöntemleri

Sakal çıkartmak özellikle gençleri ve sakalı çıkmayanların başvurduğu yöntemlerdir. Sizlere pek bilinmeyen ve etkili olan yöntemlerden bahsedelim.

İhtiyacımız olan bir miktar buz, birkaç diş sarımsak ve temiz bir yüz.

Yüzü güzel bir şekilde yıkadıktan sonra buzları tende gezdirin. Daha sonra sarımsakları yüzünü tahriş edecek derecede bastırın ve kan akana kadar sürün. Bu işlem birkaç defa yapıldığı zaman sakallar siyah olarak çıkacaktır.

Bu yöntem kelliğe kesin çözümlerden birisidir. Tahriş etmesi nedeniyle tercih edilmiyor olsa bile yüzde 100 sonuç verir.

Ayrıca ;

Yarım litre kaynatılan suyun içine 5 poşet ısırgan otu çayı atın. Kabın ağzını kapatın ve 5-10 dakika demlemeye bırakın. Demlendikten sonra soğutun. Elde edilen karışımı yüzünüzü yıkayıp duruladıktan sonra durulama suyu olarak kullanın. Sakal dibine yapılacak masaj, zaman içinde sakalların kaybolmasını önler, sakalı güçlendirir ve kepek oluşumunu önler.

Diğer bir yol; 100 gram dulavrat otu kökü, 100 gram ısırgan otu kökü ve 60 gram sinsir ağacı yaprağını 2 litre sirkenin içine atın. Bitkileri 8 gün sonra sıcak bir yerde dinlendirip yüzünüze sürün.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*