Hızlı Bir Şekilde Zayıflamak için Öneriler

Değerli takipçilerimiz şimdi sizlere vereceğimiz  pratik bilgiler sayesinde hızlı bir şekilde zayıflamanız mümkün. Hızlı ve etkili bir şekilde doğal yöntemlerle zayıflamak için bu makalemizi okumanızda yarar var.

Stres + Kahve

Genellikle sabah kahvaltısından önce veya sonra içilen kahve kortizol hormonunun salgılanmasına neden olur..Aynı şekilde stres de bu hormonun uyarıcısıdır. Bu yüzden kortizol hormonu stres hormonu olarak da bilinmektedir.Bu hormon kişide çok tatlı ve tuzlu yitecekler yeme isteği uyandırdığı için kilo almanıza neden olmaktadır. Çok stresli ya da sinirli olduğunuz zamanlarda çikolata,pasta,dondurma yeme isteğinizin nedeni de budur. Bundan dolayıdır ki kahveye,strese,kızgınlığa son vermek gerekli

Öğün Atlama

Sabah kahvaltısı yerine uyumayı seçen insanlar, öğlen ise yoğun bir tempoda oldukları için öğün atlama kaçınılmaz oluyor. Akşama doğru ise açlık iyice bastırdığından yemek tüketimi fazlalaşıyor ve kilo alınıyor. Bunun yerine sabah erken uyanıp güçlü bir kahvaltı yapmalısınız öğlen ve akşam ise çok az ve sık sık yemek yiyerek metabolizmanızı hızlandırmalısınız. Böylece kilo vermeniz kolaylaşacaktır.

Hiçbir şey Yemedim

Diyet yaparken ”hiçbir şey yemedim ama” ya da ”midem kazındı yahu” diyeceksinizdir mutlaka; ama maalesef diyetteyken de cips ya da dondurma yemeyi istememeniz gerekiyor..Atıştırmalık birşeyler istiyorsanız size salatalık turşusunu öneriyoruz ; çünkü çok az kalori içeriyor..

Yemeğe Oturmadan Önce

Yemeğe oturmadan önce birkaç bardak su içmelisiniz.Bu durum hızla kilo vermenize neden olacaktır.Ayrıca mideniz dolduğu gibi iştahınız da kesileceği için az yiyeceksiniz.İkinci önerimiz ise yemek yemeden önce parmağınızı tuza batırıp dilinize sürmeniz. Bu işlem yemekten önce sindirim sistemini uyararak sindirimi kolaylaştıracaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*