Dişleri Beyazlatma Teknikleri !

Dişleri beyazlatma teknikleri

Gülümsediğiniz zaman dişlerin yeteri kadar parlak görünmediğinden endişelenip ağzı kapatmaya çalışmak yerine, pratik yöntemler ile dişleri beyazlatabilirsiniz.

Doğal Diş Beyazlatıcılar

Karbonat ; Bilinmekte olan en popüler diş beyazlatma malzemesidir. Dişleri beyazlatmayla birlikte ağızdaki bakterileri ve diğer mikroorganizmaları öldürür. Ağızda yer alan diş taşını temizler.

Sofra Tuzu : Karbonat kadar güçlü olmasa bile, sofra tuzu bilinen en etkili diş beyazlatıcılardan birisidir. Ağızda yer alan mikroorganizmaları öldürür. Anti bakteriyel özelliği olmasına rağmen, bütün bakterileri temizleyemez.

Gliserin : Gliserinin fazla bilinmeyen anti bakteriyel bir etkisi söz konusudur. Bakterilerin yer aldığı bir çözeltiği ile bir damla gliserin damlatıldığı zaman, bölgedeki bütün mikroorganizmalar yok edilir.

Diş Beyazlatma Bleaching Yöntemi

Dişlerin yapısındaki renklenmenin yok edilmesini sağlayan bir yöntemdir. Diş renklenmelerinin farklı nedenleri olabilir. En yaygın sebepleri kahve, çay ,kola ve sigara lekeleridir. Diş beyazlatma işlemi uygun biçimde ve diş doktoru kontrolünde yapıldığı zaman, diş ve diş etlerine zararsızdır. Fakat tedavi esnasında dişte hassasiyet, dişetinde kızarma olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*