Diş Beyazlatma Yöntemleri

?????????????????????????

Bu yazımızdaki Diş Beyazlatma Yöntemleri ile siz de doğal olarak dişlerinizi hatrı sayılır bir ölçüde beyazlatabilirsiniz.

Bembeyaz dişler güzel bir gülümsemenin en önemli parçalarından biridir. Gülen bir yüzün sizi daha genç, canlı ve dinamik gösterdiği bilinen bir gerçek. Ancak günlük hayattaki alışkanlıklarımızın pek çoğu dişlerimizin giderek daha sararmasına neden olmaktadır. Her ne kadar hastanede gerçekleştirilen tedaviler bulunsa da “eğer dişlerde çok ileri düzeyde bir sararma ile karşı karşıya değilseniz” evde uygulayabileceğiniz birkaç hazırlaması kolay yöntem ile de bu durumun üstesinden gelebilirsiniz.

Bir tedaviye başlarken ilk yapılması gereken önlemdir. Bu yüzden ilk adım olarak karşımıza dişlerimizin sararmasına neden olan etkenleri ortadan kaldırmak çıkıyor. Gün içerisinde tüketmiş olduğumuz sigara, çay, kahve ve alkol gibi maddeler dişlerimizin önemli derecede sararmasına neden olmaktadır. Daha temiz ve beyaz dişlere sahip olmak istiyorsak; öncelikle bu maddeleri bırakmalıyız. Bırakamıyorsak bile bu maddeleri en azami seviyede tüketmek başlangıç aşamasında en önemli adımdır. Diş beyazlatma işlemlerine başlamadan önce bir ağız muayenesi şarttır. Bu muayene sonrası ağız içerisindeki dolgular, porselen kaplamalar, çürükler ve minedeki çatlaklar belirlenmelidir. Çünkü sizin evde uygulayacağınız yöntemler bu rahatsızlıkların tedavisinde çözüm olmayacaktır.

Evde Uygulayabileceğimiz Yöntemler.

1.Çilek

Yanlış duymadığınız. Haftada bir kez olgun ve büyük bir çileği püre haline getirdikten sonra fırça ile dişlerinize sürün. Dişlerinizin her zamankinden daha fazla parlayacaktır.

2.Karbonat Kürü

1 tatlı kaşığı zeytin yağı ve 1 çay kaşığı karbonatla oluşan karışıma, yarım limon sıkıp iyice karıştırın. Ortaya çıkan sıvıya fırçanızı batırarak dişinizi fırçalayın. Bunu haftada bir kez uyguladığınızda, dişleriniz beyazlarken, ağzınızdaki bakterilerden de kurtulabilirsiniz.

3.Gliserin

Yine ağzınızı fırçalayıp bol suyla çalkalayın; ardından fırçanıza 2 damla gliserin damlatın ve dişlerinize sürün. Bakteri öldürme özelliği olan gliserin, diş çürüklerine karşıda etkili olacaktır.

4.Sebzeler

Lifli sebzeler yemekte diş beyazlığına sahip olmak için bir yöntemdir. Özellikle elma, salatalık, brokoli ve havucun diş temizleyici etkisi vardır.

5.Tuz

Karbonat kadar etkili olmasa da diş eti iltihabı ve diş eti ödemlerine karşı etkilidir. Bir çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı tuz ve 1 çay kaşığı sirkeyi karıştırıp fırça ile dişlerinize sürdüğünüzde etkili bir beyazlık sağlayabilirsiniz.

6.Adaçayı

Dişlerinizi fırçalayıp ağzınızı iyice çalkalayın. Ardından bir çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı adaçayı ve bir çay kaşığı tarçını iyice karıştırın. Bu işlemi her gece tekrarlayın. Çok değil 1 hafta içinde dişlerinizdeki beyazlığı fark edeceksiniz.

7.Kimyasallar

Eczane ve süpermarketlerde bulabileceğiniz diş beyazlatıcı diş macunları ve diğer sıvı beyazlatıcıları da kullanım talimatındaki gibi deneyerek dişleriniz üzerinde nasıl bir etki bıraktıklarını gözlemleyebilirsiniz.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz yöntemleri uygularken dişlerinizi günde en az 2 kez fırçalamayı unutmayınız.

Tüm bu Diş Beyazlatma Yöntemleri ile yine de dişlerinizdeki sararmalar azalmıyorsa; dişlerinizdeki sararmaların sağlık sorunlarından da kaynaklanıyor olabileceğini unutmayarak, en kısa süre içerisinde bir uzmana görünmenizi tavsiye ediyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*