Yazın Cilt Bakımı

Yazlik cilt bakimlari vücut icin en önemli etkenlerdendir. Agir bakim ürünleri kullanmak oldukca ters tepebilecek seylerdir. Bunlardan olabildigince uzak durmaliyiz. Cildin hava almasini saglamak icin havadar ürünler kullanmaliyiz. Cünkü yaz aylarinda kullanilan ürünlerle cildimizin hava almasi daha da zorlasabilir bundan dolayi uzmanlarin önerdigi yazlik kremleri cildimize uygun olarak kullanmaliyiz.

Bu durumda da normal bakim ürünleri gibi cildimize en uygun olan cilt bakim ürünlerini secmeliyiz. Mümkünse yaz baslangicinda uzmanlardan yardim olarak cilt kontrolü yapilmasi sizin acinizdan daha iyi olacaktir. Cünkü cildiniz yaz aylarinda hangi durumda olacak, hangi ürünler alerji yapabilir, hangileri sizin cildinize iyi gelir bunlari bilemeyebilirsiniz.

Ancak uzmanlarin yapmis oldugu terslerle bu durum ortadan kalkar ve en iyi sekilde size ürünler hakkinda detayli bilgi verebilirler.
Yaz aylarinda üzerinize atki, ceket giymek ne kadar mantiksiz ve cekilmez bir cileyse, yanlis ürün kullanimi cildiniz icin o derece bunaltici bir durumdur. Ancak yanlis ürünlerin kullanimi cildinize ters tepkiler gösterebilir. Alerji, isilik gibi rahatsizliklar meydana cikabilir. Bunlari yasamamak icin mutlaka yaz öncesi testlerinizi yapin. Cildinizin yaz aylarina uygun kremleri, ürünleri önceden temin edin.

Özellikle uzman yardimlarini tavsiye ediyoruz. Profesyonel bir yardim almak cildinizin yaz aylarinda kötü görünmesine de izin vermeyecektir. Özellikle kullanilan yanlis günes kremleri yüzünden herhangi bir proglem yasamayin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*