Yaşlanma ve Kırışıklık Geciktirme Önerileri

Yaşlanma ve Kırışıklık Geciktirme Önerileri makalemizde, ilerleyen yıllarda ortaya çıkan cilt kırışıklıkları, cilt sarkma problemleri gibi yaşlılığın getirmiş olduğu problemleri uzun vadeye yayan ve geciktiren bir takım önerileri sizlere sunmaya çalışacağız.

Yaşlanma Geciktirme Önerileri

Elbet bir gün cildimiz istemediğimiz hallere gelecek. Sarkacak ve yaslanacağız bu bir gerçek, kabullenmeliyiz ama bunun süresini uzatmakta biraz bizim elimizde. Bunu yapmanın en önemli yolu önlemimizi erken almaktan geçer. Kırışıklık önleyici kremleri mutlaka erken yastan itibaren düzenli olarak kullanmaya başlamalıyız.

Sürekli olarak uzman yardımı ile ileri ki yaşlarımız için planlamalar yapmalıyız. Pazarda satılan 1-2 liralık ürünlerden uzak durmalıyız ve en önemlisi çok kaliteli beslenmeliyiz. Genç yaslarda çok fazla güneşte kalıp cildimizi yıpratmamamız gerekir. Cildimizi kuru bırakacak her şeyden mümkün olduğunca uzak durmalıyız. Sigarayı bırakmamız cildimizin yaslanmasını emin olun ki geciktirecektir. Sigara içen bir kişi mutlaka çok erken yasta kırışıklıklara maruz kalacaktır.

Cildin Kırışıklığını Giderme Önerileri

Yukarıda saydığımız her şeyi mutlaka istinasız yapmalıyız. Diğer türlü geciktirme işlemini sadece kremlere dayalı olarak yeterli olmaz. Cildimiz çünkü yas geçtikçe hücrelerinden ayrılmaya baslar ve tam olarak alt tabakalar çalışmasını tamamlamaz. Bu da doğal olarak üst tabaka dediğimiz derimize yansır. Derimiz alttaki çalışmalardan uzak kalınca kendini salar ve kırışıklık ve sarkmalar baslar. Bunları önlemek için mutlaka yukarıda ki uygulamaları düzenli olarak yapmalıyız.

Özellikle 35 yas sonlarına doğru bir doktor kontrolüne gitmenizde tavsiye var. Bu bir güzellik uzmanı da olabilir. Onlar size geciktirme işleminde çok yardımcı olacaklardır. Onların önerilerine ve tedavilerine göre de hareket edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*