Tırnakların Güçlendirilmesi için

Tırnakların Güçlendirilmesi için günlük ellerimizi kullanma sayımız şüphesiz çok fazladır.Bütün işlerimizi ellerimizle yapıyoruz , dolayısıyla parmaklarımızla..İnsanların bakıma ihtiyacı olan en önemli organlarından birisi de ellerdir ; çünkü bu işleri yaparken ellerimiz kirleniyor ve yıpranıyor. Ellerimiz , parmaklarımız ve tırnaklarımız bu sırayı takip ederek bakıma ihtiyaç duyuyor. Doktorcan ekibi olarak ellerinize bakım reçeteleri sunacağız.

Güçlü Tırnaklar için Bakım Önerileri

Zeytin yağı ile en banyosu: Bir su bardağı saf zeytin yağını benmari usulüyle ısıtıyoruz ve içerisine on beş damla limon suyunu ekleyip karışımı iyice karıştırıyoruz. Sonra da oluşan karışımın içerisine ellerimizi sokup on dakika kadar bekletiyoruz.

Rezene ile el bakımı banyosu : Bir havan içerisine sekiz kaşık rezene tohumunu hafifçe ezin.Daha sonra iki bardak önceden kaynatılmış suyun içerisinde haşlatın.On beş dakika kadar demlenmesini sağlayın sonra suyunu süzün.Ellerinizi her türlü yıkamadan sonra hazırlamış olduğunuz bitki çayının içerisinde iki – üç dakika bekletebilirsiniz.

Eter ile el bakımı banyosu : Badem yağı (10 damla), Gliserin (Bir tatlı kaşığı), Lavanta yağı (3 damla),Bergamot yağı(2 damla) ‘nı iyice karıştırın.Karışımın içerisine sıcak su ekledikten sonra tekrar karışıtırın.Oluşan karışımın içerisine ellerinizi sokuyorsunuz ve yirmi dakika kadar bu karışımın içerisinde beklettikten sonra elleri dikkatlice ovuşturuyor,kalan yağı derinize iyice yediriyorsunuz.

Jojoba – Pirinç Unu ile el bakımı banyosu : Biraz süt içerisine bir yemek kaşığı kadar pirinç unu katarak bulamaç haline getirin.Bir kaşık gliserin ya da jojoba yağı da olabilir.Ellerinizin üzerine iyice yayın ve üzerine de oluşturduğunuz pirinç bulamacını sürün.On dakika kadar ellerde bekletildikten sonra ellerinizi ılık sula yıkayın.

Tırnakların Güçlendirilmesi için bakım önerileri makalemizin sonuna geldik. Tırnak bakımı ve sağlığı oldukça önemlidir. Çünkü günlük hayatta tırnak sağlığının hem estetik hem de sağlığımız hakkında oldukça önemi vardır. Tırnakların sağlığı için ellerimizi temiz tutmamız ve dikkat etmemiz gerekiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*