Sivilcelere Karşı Cilt Bakımı

sivilcelere karşı cilt bakımı

Bir çok kisinin düşündüğü gibi sivilce sadece ergenlik cağındaki kişilerde oluşmuyor. Olgun ciltlerde de sivilce olabiliyor ve yaşlı kişilerde bile sivilce tahmin edilmeyecek derecede çok görülüyor. Sivilce sorunu kırk yaşına kadar sürebiliyor. Hatta bazen yaş aralığı uzayabiliyor.

Rahatsız edici sivilcelerden kurtulmak için özenli ve düzenli bir cilt bakımı olmazsa olmazdır. Sivilceli bir cilt mecburen düzenli olarak temizlenmelidir. Sivilceli ve yağlı ciltlere karşı doğru seçilmiş olan bakım ürünleriyle gayet olumlu sonuçlar elde etmek mümkündür. Çoğu bakım ürünleri hem genç hem de yaşlı ciltler için uygundur.

Cildinizde yeterli bakım ve temizlik uyguladıktan sonra cildinizdeki iyileşmeyi fark etmemeniz imkansız. Ama tabi ki sabırlı olmalısınız. Çünkü sivilcelerin tam anlamıyla kaybolması uzun zaman gerektirebilir. Yani kısa bir süre sonra sivilcelerinizin tamamıyla kaybolmasını beklememelisiniz. Düzenli ve disiplinli bir şekilde bakımı sürdürmelisiniz.

Sivilcelere Bakım Yaparken

Bakım sırasında hijyen konusuna oldukça fazla önem göstermelisiniz. Ellerinizin ve kullanmış olduğunuz havlumuzun temiz olması bir hayli önemlidir. Hem cildinizin hem de kullandığınız malzemelerin hijyenik olmasına dikkat etmelisiniz. Cildinizde bulunan sivilceleri kendi yöntemlerinizle patlatmamaya özen gösterin. Sivilceleri patlatmanız genelde olumsuz sonuçlara yok acar. Örneğin cildiniz enfeksiyonlara karşı daha duyarla ve hassas hala gelir ya da cildinizde izler kalır. Sivilcelerinizden hiç bir şekilde kurtulamıyorsanız eğer mutlaka bir cilt bakım uzmanı ile birlikte hareket edin. Onun tavsiyelerine uyun ve onun önerdiği ilaçları düzenli olarak kullanın.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*