Peeling ile Cilt Yenilenmesi

Cilt yenilenmesi, cilt bakimi için çok önemli bir değişimdir. Cilt derinizin yenilenmesi, sağlıklı olduğu müddetçe, cilt hastalıklardan da uzak durmanızı sağlar. Giydiğiniz kıyafetler gibi cildinizin de belli zamanlarda yenilenmesi gerekir. Aslında bu birazda sizin elinizdedir.

Peelingler bu konuda oldukça önemli yöntemlerdendir. Özellikle yaz aylarında güneşinde etkisiyle daha çok kalınlaşan derimizin, kısa ayları yaklaşırken yenilenmesi kış dönemini rahat atlatmamızı sağlamak için önemlidir. Özellikle kalınlaşan derinin, üst bölümü genellikle ölü tabakalardan oluşur. Bu da sizi rahatsız edecek şekiller yaratabilir. Yaptığınız cilt bakımları cildin derinliklerine inemediği için herhangi bir değişime sebebiyet vermez. Hatta bu ürünler ölü tabakalara bile zararlar verebilir.

Cildinizin yenilenmesinde tuz, su ve güneş çok önemli etkenlerdir. Yani bu dönemin yaz olmasının sebebi de biraz bundan kaynaklanır. Yaz aylarında denize girdiğimizde bir süre güneşlendikten sonra, bu yenilenme için bile bir adim atmış olursunuz. Güneş kremlerinin doğru kullanımı da bu işlemi kolaylaştıracaktır. Ancak deniz ve krem olaylarından uzak kalarak da bu işlemi tamamlayabilirsiniz.

Bu da yukarıda belirttiğimiz gibi peeling işlemleri ile oldukça sağlıklı şekilde yapılmaktadır. Teninize isleyen peeling uygulaması, cildinizdeki ölü hücreleri ve zararlı bulunan her şeyi temizleyerek cildinizin hava almasını ve yenilenmesini sağlar. Bu özellikle cilt bakim uzmanları tarafından oldukça çok uygulanan bir yöntemdir. Çünkü deniz gibi herhangi bir riski yoktur. Deniz suyundan mikrop kapma riskinizin de olduğunu unutmayın, ne kadar nadir olursa olsun.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*