Kuru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

Kuru Cilt Bakımı konusuna girmeden önce, Kuru ciltler yası ilerleyen ve çevre durumundan kişilerde daha çok görülmektedir. Özellikle yaşı gecen kişilerin cildi artık kurumaya baslar. Dünkü hücrelerde artık etkisini yavaş yavaş ciltten uzak tutar. Bir bölümü de ölmeye baslar. Ayrıca hücrelerinde ölmesiyle cilt artık kendi yağını dengeleyemez ve onları da yok eder. Kuru ciltler bir de hava nedeni ile de oluşabilir. Kuru ve rüzgarlı bölgelerde yasayan kişilerin ciltlerinin kuru olma ihtimali çok yüksektir. Gözenekleri küçük olan ciltlerde de bu durum yaşanabilir.

Kuru ciltlere sahip kişiler, nemlendirici kremler kullanarak ciltlerini düzenlemeye çalışmalılar. Soğuk su banyoları yaptırmaları gerekir ciltlerine. Bu şekilde ölü hücrelerin yenilenmesini sağlamaları gerekir. Alkollü ürünlerden de uzak durmaları gerekir, çünkü alkol hücreleri öldürecektir. Kolonyadan bile uzak durmanız gerekir bu dönemde.
Cildinizi yıkadıktan sonra mutlaka çok yumuşak havlular kullanın. Hemen ardından özellikle E vitamini barındıran kremler kullanın ve onları sürün.

Bu dönemde yediğiniz yemeklere bile çok dikkat etmelisiniz. Salatalık yemeniz cildinize etki edecektir. Sürekli su tüketmeye çalışın. Minimum 2,5 litre su için günlük olarak. Meyve ve sebzeye ağırlık verin. Yaşlanmayı gideren kremleri de kullanmanız cildinizin eski görüntüsüne gelmesi için de iyi bir yöntem olacaktır. Bu yaptıklarınıza rağmen bir düzelme görülmezse bir cilt bakim uzmanı ile görüsün. Onun tavsiyelerine ve verdiği kremlere göre hareket edin. Belirli aralıklarla uzmandan cilt kontrolü yapmasını isteyin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*