Karma Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Tam kuru veya yağli ciltler, Karma Cilt Bakımı diğer tiplerden oldukça farklıdır. Biz buna karma ciltler adi veririz. Yani cildin bazi yerleri cok yagli bazi yerleri cok kuru olabilir. Cilt tiplerinin tümünde mutlaka arada bir parlaklik problemi yasanir. Karma ciltlerde ise bu süreklidir. Cünkü cildin bazi bölgesinin daha yagli olmasi durumunda bu sürekli görülür. Yani daha az yag bezleri bulunan yerde kuruluk kalirken, fazla yag bezesi olan bölümde but am tersine parlaklik derecesinde yagliliklar görülür.

Bunun sebebi de diger ciltlere göre daha fazla nem üretmesidir. Nemi atamayan cilt daha fazla yaglanir ve parlakligi bol bir cilt haline gelir. Bu tür ciltlerin bakimi da oldukca zor olur cünkü cildin üzerinde farkliliklar oldugu icin karma ürünler kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

Karma ciltler icin hassas ürünler kullanmalisiniz. Hassas ürünlerin asil kullanim sebebi de kuru ya da yagli bölgeye göre kullandiginiz ürünlerin lekeler olusturmasidir. Lekelerin olusmamasi icinde hassas ürünler kullanmakta fayda vardir. Cildinizi mutlaka her gün ilik su ile yikayin. Bu ölü olan hücrelerinde canlanmasini saglayacaktir. Nem orani az olan bölgeleri digerleri ile dengeleyecektir. Nemlendirici kremleri bu süre icinde vücudunuzdan biraz uzak tutarak, su ve karma ürünlerle tedavi uygulayin. Zaten kisa sürede etkisini göreceksiniz, bunun ardindan da normal hayatiniza dönebilirsiniz. Cildiniz öz haline dönecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*