Genel Cilt Bakımı

Kisin cilt bakimi normal hayatinizdaki cilt bakimi ile hemen hemen aynidir. Bu dönemde de cildinizin neler istedigini kendiniz bilebilirsiniz. Yaz aylari gibi zorlu gecmez. Ancak oldukca soguk gecen bir bölgede yasiyorsaniz, cantanizdan kesinlikle nemlendirici bir kremi eksik etmeyin. Cildinizin catlamasina izin vermeyin.

Cünkü kis aylarinda vücutta catlamalar cok görülen durumlardandir. Bunlara engel olmak özellikle nemlendiriciler ile mümkündür. Kaliteli bir nemlendirici krem tüm vücudunuzu formda tutmaya yeterli olabilir bile. Besleyici kremler kullanmayada özen gösterin. Cünkü soguk havalarda vücudunuz canliligini yitirebilir, bunun icin de besleyici kremlere ihtiyaciniz olacaktir.

Kis aylarinda cikan günes yaz aylarindakinden daha zor bir durum yaratabilir sizing acinizdan. Cünkü normal zamanlarda kullandiginiz ürünleri kullaniyorsunuz ve günes üzerinde herhangi bir hazirliginiz olmuyor. Bu acidan sizing icin oldukca zor olabilir. Bir kac günlük günes cildime zarar vermez diye düsünmeyin. Bunun önlemini mutlaka alin. Eger ki cok fazla cildinizle alakali iseniz bu sizin icin bir hayal kirikligi yaratabilir.
Cildinize en iyi bakmanin yöntemlerinden biride sicak su duslari. Bunu olabildigince fazla yapin. Hastalik korkunuzu yenin cünkü bunlari yapmaz iseniz güzel cildiniz cok yipranabilir. Banyoda özel ürünler kullanin cilt terapilerine iyi gelen jeller ile banyonuzu desteklemeyi unutmayin. Bunlar sizin kisi rahat gecirebilmenize yardimci olacaktir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*