Doğal Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Doğal Cilt Bakımı dışında cildiniz için ne kadar bakım yaparsanız yapın bazı sorunlarınızdan ve yaptığınız hatalardan dolayı cilt güzelliğiniz bozulabilir. Bunların sebeplerini mutlaka araştırın ve bulun. Eğer bulamıyorsanız bu konuda doktora danışıp detaylı incelemelerde bulunun. Çünkü cildiniz acısından farklı kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Bunları engellemek için erken teşhis çok önemlidir.

Cildiniz belki soluk görünüyor, belki de yasınızdan daha da yaşlı görünüyorsunuz. Bunların belli baslı sebepleri vardır. Bunlardan bir kaçını sizlerle paylaşalım ve bunlardan mutlaka uzak durarak sizde bu sorunlardan kurtulun.
Sigara kullanımı, uykusuz kalmak, sivilcelerinizi patlamak, yanlış kremler, güneş, stres gibi sorunlar sizin cildinizin bozulmasına sebep olabilir. Bu sorunları iyi irdeleyerek çözüme kavuşturun. Özellikle sigaradan uzak durun. Çünkü sigaranın içindeki maddeler direk olarak ciğerlerinize işlediği için sizi hasta etmeye çalışacaktır. Bu da doğal olarak cildinize yansır bundan dolayı sürekli hasta gibi bir görüntüye sahip olursunuz.

Kesinlikle sivilcelerinizle oynamayın, siz oynadıkça hem iz kalacaktır, hem de çoğalacaktır. Sürekli yüzünüzü sabunlarla masaj yapar gibi temizleyin ve yıkayın. Nemlendirici kremler kullanın. Sürekli yüzünüzü ıslak tutmaya çalışın.

Cildinizi tahriş edecek maddelerden de uzak durun, çünkü bunlarda cildinizi bakımsız göstermek için bir imkandır. Cildinize bakim yapmanız onun mutlu olması için sebeptir. Unutmayın o sizden can alır ve sizin ona karşı yapmak istediğiniz her şeyi anlar. Bunun için de tepki verir. İyi şeyler yaptıkça iyi, Kötü şeyler yaptıkça kötü tepki alacaksınızdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*