Ciltteki Kırışıklıklar Nasıl Önlenir ??

Ciltteki Kırışıklıklar Nasıl Önlenir

Özellikle 30 yaşından sonra ciltte meydana gelen mimik çizgileri, 40 yaş ve 50 yaşları arasından sonra daha belirgin bir hale gelir.

Eğer kırışıklıkları önlemek için geç kaldıysanız ve aynaya bakmak size eskisi gibi tat vermiyorsa cilt kırışıklıklarını gidermek için yapılan tedavi yöntemlerine başvurabilirsiniz.

En çok Tercih Edilen Tedavi Yöntemleri

Kolajen Takviyesi ; Kırışıklık tedavisi için en fazla tercih edilen yöntemlerden birisidir. Bu takviye ile cilde kolajen, yağ veya doku enjekte edilir. Böylece çizgilerin içi doldurulur ve cildin daha düzgün bir görüntü alması sağlanır.

Lifting Yöntemi ; Yüz gerdirme operasyonu da denilebilir. Yaşlanan, kırışan veya sarkan cildin gerilmesi ve genç bir görünme bürünmek için yapılan etkili bir yöntemdir.

LPG Yöntemi ; Cilde kalınlık sağlayan dokulara uyarılır ve derinin incelmesinin önüne bu yöntemle geçilir.

Lazer Yöntemleri ; Lazer teknolojisiyle cildi tekrar yapılandırmak ve yaşlanma etkisini geciktirmek lazer yöntemiyle mümkündür. Deri altına ve cildin üzerine yapılan bu yöntemlerle cildin güneş veya yaşlılığa bağlı hasarlı yerleri yok edilir. Deri altında yeni hücrelerin artmasıyla beraber cilt tekrar yapılanır.

Deri altına yapılan lazer yöntemindeyse, cildin altında bulunan hücreler uyarılır ve ciltte gençleşmeyle gerginli sağlanır.

Kimyasal ve Bitkisel Peeling Yöntemi ; Bu yöntem ile cildin üst tabakası soyulur ve cildin genç, canlı ve pürüzsün görünmesi sağlanır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*