Saçların Çabuk Uzaması İçin – Bitkisel Öneriler

Saçların Çabuk Uzaması İçin – Bitkisel Öneriler

Uzun saçlar kadınların ve erkeklerin (kısmen) her zaman en önemli değerleridir.Her birey uzun ve alımlı saçlara sahip olmak ister.Genetik yapı farklılığı gereği bazı insanların saçları çabuk uzarken , bazılarının ki ise yavaş uzar.Bu konuda büyük uğraşlar sarf edilir ; fakat çoğu zaman istenilen sonuç elde edilemez.Bazen de izlenilen yanlış yollar saçlara çok büyük zararlar verir. Sağlık ekibi olarak sizlere tamamen zararsız olan bitkisel tavsiyelerde bulunacağız.Tavsiyelerimiz sayesinde saçlarınız çabucak uzayacaktır.

1. Önerimiz

Bir tane taze turpu yarım saat kadar suda haşladıktan sonra suyunu süzüp , elde edilen suya yumurta sarısını ekleyip tamamen karışana kadar çırpın.Oluşan karışımla saçlarınıza masaj yaparak yıkayın.

2. Önerimiz

Bu önerimizi saçları koyu olanlar için sunuyoruz.Büyük bir tencerenin içerisine su koyuyoruz ve kaynatıyoruz.Kaynayan tencerenin içerisine sığabilecek kadar küçük bir kabı yerleştiriyoruz. Bir çorba kaşığı kakao yağı ve bir çorba kaşığı susuz lanolin’i bu kabın içerisine ekleyerek eritiyoruz.Yağlar tamamen eridikten ve karıştıktan sonra kabımızı tencereden çıkarıyoruz.Kaptan çıkardıktan sonra dilerseniz çırpabilirsiniz.Oluşan karışımımızdan bir yemek kaşığı alıyoruz ve buna bir yemek kaşığı su ekliyoruz.İyice karıştırdıktan sonra karışımı başımıza sürüyoruz 25-30 dk kadar saçlarımızda beklettikten sonra saçlarımızı yıkayıp duruluyoruz.Yaptığımız bu bakım saçlarımızın hem hızlı uzamasını sağlayacak hem de saçlarımıza canlılık verecektir.Dediğimiz gibi bu formülü kadın erkek herkes kullanabilir..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*