Saç Dökülmesini Önlemek için Pratik Bilgiler

Bugünkü makalemizde Saç Dökülmesini Önlemek İçin Pratik Bilgiler içeren bakım önerilerini sizlerle buluşturuyoruz. Saç dökülmesi sorunu yaşayan okurlarımıza faydalı olabileceğini düşündüğümüz bir yazı dizisi olmasını umuyoruz.

Doğal Saç Dökülmesi Önleme Yolları

Her insanın saçlarının güzel olduğu dönemler vardır ; fakat bu dönemlere bazı insanlar dönmeyi çok isterler. Sağlıklı, gür saçlara sahip olunan döneme yani. Saçlarını dökülüyor olabilir ya da dökülmüş olabilir ama üzülmenize hiç gerek yok; çünkü günümüz şartlarında bunu önlemek çok kolay !

Erkeklerin yarısı kadınların ise %30-40’lık kısmı bu sorunu maalesef yaşamaktadır. Saç dökülmesinin çeşitli sebepleri vardır; fakat biz bunları genel olarak iki gruba ayırabiliriz. Birincisi dış nedenler ikincisi ise insanın yapısı yani iç nedenlerdir. Erkeklerde genellikle tepe bölgesinde dökülmeler olurken kadınlarda bu kısmidir. Erkeklerdeki dökülme genelde hormonal nedenlerden dolayıdır. Bu dökülmelerde erken davranmak önemli; çünkü bir çözüm yolu üretilmezse saç hücreleri ölüyor.

Şimdi ise sizlere saçların dökülmesini önlemek için tamamen doğal olan bir yöntemden bahsedeceğiz.

Dökülen saçlar için Pratik Bilgiler

Buğday çimini ezerek suyunu çıkartın ve bu suya zeytinyağı ekleyin. Böylelikle saçlarınızın daha kuvvetli olmasını sağlamış olursunuz. Aynı miktarda biberiye, ardıç ve zeytinyağını güzelce karışım haline getirin. Eğer saçlarınızda boya varsa bir tane de yumurta sarısı ekleyip karışımı saçlarınıza sürün. Saçlarınız aşırı şekilde dökülüyorsa 20 gram susam yağı , 20 gram çörek otu ve 10 gram defne yağı ile karışım haline getirin. Saçlarınıza sürüp bir saat kadar havluda bekletin. Sağlıklı saçlara kavuşmanız dileğiyle..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*