Saç Dökülmesini Önlemek İçin – Bitkisel Kür

Saç dökülmelerini durdurmak için Önemli bir kür :

Saçlarınız yaşınız itibariyle daha erkenden dökülmeye başlamışsa ve dökülme genetik nedenlerden dolayı değilse aşağıdaki önerileri yaptığınız taktirde saç dökülme sorununuza kesin çözüm bulabileceksiniz.Size vereceğimiz bu bilgiler dökülmeyi önlediği gibi eğer kepek probleminiz var ise ona da çözüm olacaktır.

Formülün Hazırlanışı

250 Gr. Saf zeytinyağı içerisine bir avuç (göz kararınca da olabilir) yeşil zambak yaprağı (doğranmış) ekleyerek kaynatın.Kaynama işleminden sonra katı maddeler ayrıştırılıp oluşan losyonu saç diplerinize sürünüz.

Formülümüzün Faydaları

Kepek dahil olmak üzere her çeşit parazitlerden kurtulmuş olacaksınız.Dış nedenlerden dolayı oluşan saç dökülmelerinden kurtulacaksınız.

Şampuan Niyetine Kullanabilirsiniz:

Eşit miktarlarda ısırgan otu tohumu ,dulavrat kökü,biberiye ve lavanta çiçeğini karıştırarak iki litre suda kaynatın.Kaynadıktan sonra iksirimizi süzüyoruz ve elde ettiğimiz sıvıyla haftada sadece bir kere saçlarımızı yıkıyoruz.

Saçlardaki Kepeği Yok Etmek için

İki yemek kaşığı koç boynuzu tohumunu bir litre su içerisinde kaynatarak suyunu süzün.Oluşan sıvıyı da saç derimize uyguluyoruz. Bu işlemi haftada iki kere yapmanız yeterli olacaktır veya Biberiye otunu kaynatarak elde ettiğimiz sıvıyı kafa derimize masaj yaparak uygularsak kepek probleminden kurtulmuş oluruz.

Cansız ve Zayıf Saçlar İçin Çözümler

Bir çorba kaşığı zeytinyağı üzerine iki yumurta sarısını , bir tatlı kaşığı gliserin , 2 çorba kaşığı elma sirkesini de ekledikten sonra karışımımızı homojen bir hale gelinceye kadar çırpıyoruz.Saçlarımız ıslakken bu karışımı 20 dk. boyunca saçlarımızda bekletiyoruz.Daha sonra saçlarımızı bol su ile duruluyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*