Saç Dökülmesi ve Kafa Kaşıntısına Çözüm – Isırgan Otu

Isırgan Otu ile Saç Dökülmesi Tedavisi

Saç dökülmesi şüphesiz birçok insanın problemi haline gelmiş durumda.İnsanlar saç dökülmelerini durdurabilmek için birçok yola başvuruyor ; fakat bu yollar  bazen hem maddi hem de manevi zararlara yol açabiliyor. Doktorcan ekibi olarak sizlere tamamen doğal ve ucuz olan bu yöntemi sunuyoruz.Evde rahatça hazırlayabileceğiniz bu iksirle saç dökülmelerinizi durdurabilmeniz mümkün.

Not: Kullanılmaya başlandığı ilk haftadan itibaren saç dökülmeleri durur.Tedavinin sonuna aşamasına doğru dökülen saçların yerine yeni saçlar çıkacak ve çıkmaya devam edecektir.Daha sonra bu yöntemi haftada 2-3 defa uygulayarak saç dökülmeleri uzun süreli olarak önlemiş olursunuz.Ayrıca saçlarınız esneklik ve canlılık kazanacaktır.

Saç Dökülmesinde Yapılması Gerekenler

Yaklaşık dört hafta boyunca her gün , ince ince doğranmış bir avuç ısırgan otu kökünü sekiz – on saat arası 1 lt soğuk suda bekletin.Sonra içerisine 4 avuç ince ince kıyılmış ısırgan yaprağı ekleyin ve kaynama derecesine kadar ısıtın.Isıtma işlemi bittikten sonra 10 dk boyunca demlenmeye bırakın ve suyunu süzün.Ortaya çıkan suyla saç derinize masaj yapın ve saçlarınızı yıkayın ; fakat saçlarınıza her yıkamadan önce İsveç şurubunu ve ısırgan tentürünü dönüşümlü bir şekilde uygulayın.

Saç Dipleri Kaşıntısına Isırgan Çözümü

Çeyrek litre (250 ml) elma sirkesini kaynama derecesine kadar ısıtın (Kaynamamasına dikkat etmelisiniz) ısıtılan sirkenin içerisine ince kıyılmış ısırgan yaprağını ekleyin ve soğuyana kadar demlenmesini bekleyin.Süzme işlemini yaptıktan sonra oluşan sıvıyla saç derinize masaj yapın.Böylece saç diplerinizin  kaşınma problemi ortadan kalkacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*