Kolesterolü Düşüren Yiyecekler Hangileridir?

Kolesterol rahatsızlığınız varsa ilaç kullanımından önce başvurabileceğiniz bitkisel yöntemler sizi hem ilaç bağımlılığından kurtaracak, hem de bu bitkisellerin diğer faydalarından yararlanmanızı sağlayacak. İşte kolesterol düşüren bitkiler:

Elma: İçeriğindeki zengin protein, lif, pektin ve C vitamini ile kolesterolün düşürülmesinde etkili bir rol oynayan elma, kalp ve damar rahatsızlıklarının giderilmesinde de yardımcı etki gösteriyor.

Havuç: Öd asidinin oluşmasını ve vücuttan atılmasını sağlayan havuç, dolaylı yollardan olsa da kolesterolün düşürülmesinde büyük bir etki gösteriyor.

Mısır: İçeriğinde bulunan fosfor, lesitin, kalsiyum, E vitamini ve selenyum ile kolesterolü düşüren mısır, kemik gelişimini de destekliyor.

Badem: Kandaki kolesterol oranının düşürülmesinde ve kalp sağlının korunmasında etkili olan bademi günde bir avuç kadar tüketmeniz yeterli.

Sarımsak: Gün içerisinde tüketeceğiniz yemeklerin içine üç diş kadar sarımsak katmanız, zararlı kolesterolün düşürülmesi konusunda yardımcı olacaktır.

Süt: Kalsiyum zengini içeriği ile bilnen süt, kandaki zararlı kolesterölü azaltır.

Çay: Kandaki yağın eritilmesinde ve kalp kaslarının güçlendirilmesinde etkili olan çay, sık sık içildiği takdirde zararlı kolesterölün oluşumunu da engelliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*