Doğal Yöntemlerle Saçları Sıklaştırmak

Saçları Gürleştirmenin Yolları – Şifalı Bitkiler

Saçların dökülmesini durdurmak için şimdi sizlere tamamen bitkisel ve etkili olan yollardan bahsedeceğiz.En büyük dileğimiz her zaman mutlu olmanız ve istediğiniz saçlara sahip olmanızdır.Şimdi tavsiyelerimize geçelim ;

Saç Dökülmelerini Durdurmak İçin

Sarımsağın vücudumuz için önemi çok büyüktür çeşitli hastalıklardan tutup da direncimizin artmasına kadar birçok yararı vardır.Sarımsak yağı ile buğday yağı iyice karıştırılarak saç diplerine masaj olarak uygulandığı zaman etkileri büyük olacaktır.Bir değişik yol da saç diplerine defne yağı ile masaj yapılmasıdır.

Saçları Gürleştirmek İçin

100 gr ısırgan otu kökü + 60 gr şimşir ayağı yaprağı + 100 gr dulavrat otu Kökü’nü karıştırarak iki litre sirke (Herhangi bir sirke olabilir) içerisinde bırakınız. Karışımı sekiz gün sıcak bir alanda muhafaza ettikten sonra suyunu süzün.Elde ettiğiniz karışımla saç derinize mesaj yapın.Böylelikle çok kısa zamanda gür ve sağlıklı saçlara kavuşacaksınız.

Saçkıran Tedavisi (Kellik)

Beş yemek kaşığı çöven , bir yemek kaşığı tuz ve yeteri kadar sirke ile macun hazırlayıp başınıza sürmeniz sorunun çözümü olacaktır.

Saçların Çabucak Uzaması İçin

Sedir ağacı (jojoba) , defne yağı ve biberiye akşamları yatmadan önce saç diplerine nüfuz ettirilirse saçların uzama hızı artacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*