Doğal Yöntemlerle Saç Rengini Değiştirme

Doğal Yöntemle Saç Rengini Değiştirme

İnsanlar bazen farklı şeyler olsun istiyorlar. Bunlardan bir tanesi de saç rengini değiştirmek. Tabi bunu daha çok bayanlar arzuluyor, biz de sizin için araştırdık ve yayımlıyoruz.

Saçları Sarı Renge Çevirmek İçin

Yeterinde su içerisine yarım yemek tabağı şimşir ağacı yongasını ekleyerek bu karışımı yarım saat kaynatın.Oluşan karışımın suyunu süzüp, saçlarınızı on gün boyunca bu sıvıyla yıkayın. Saçlarınız sarıya çalan bir renge bürünecek. İşlemi birkaç hafta tekrar ettirebilirsiniz.

Saçları Siyahlaştırmak İçin

100 gr Servi yongası , 100 gr katır tırnağı , 100 gr meşe palamudu, 100 gr adaçayı , 100 gr defne yaprağı, 100 gr asma dalı külü, 100 gr meşe odunu külü ve 100 gr ceviz içini 4 litre sirke içerisinde bekletiyoruz. Daha sonra katı maddeleri süzüp oluşan sıvıyla akşamları yatmadan önce saçlarımızı yıkıyoruz. Sıvıyı soğuk olarak muhafaza etmelisiniz. Sıvıyı saçlar siyah renge dönüşünceye kadar uygulayınız.

Parlak Renkli Saçlara Sahip Olmak için

İki litre kaynak suyun (doğal su) içerisine bir avuç menekşe yaprağı ve bir tutam misvak tohumunu ekleyin. Dinlendirilmeye bırakılmadan önce içerisine iki su bardağı koyu çay ve bir bardak sirke ilave edin. Oluşan karışımı ateşte ısıtın, kaynamadan önce ateşten indirin ve süzün.

Bu karışıma menekşe banyosu diyoruz, menekşe banyosu çarpıntıyı giderip gönlü ferah tutar ve tabi saçların da parlamasını sağlar. Karışımı banyo suyuyla karıştırarak oturak banyosu yapmalısınız. Ayrıca bu karışım soğuğun neden olduğu rahim akıntılarına da iyi gelir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*